Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençler organ bağışında bilinçlenmeli

Giriş Tarihi: 14.12.2013
Tarsus Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü tarafından orta öğretim öğrencileri arasında yapılan organ bağışı ile ilgili afiş ve slogan yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Kaymakam Hasan Göç, organ bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencilerin organ bağışı konusunda duyarlı olmalarına olanak sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada dereceye girenleri kutladı.

DONÖR SAYISI ARTMALI

Sağlık Müdürü Mehmet Sarı ise, amaçlarının organ nakli konusunda donör sayısını arttırmak ve öğrencilerin yaratıcılıklarını göstererek buldukları slogan ve yaptıkları afişlerle bu konuya dikkat çekmek olduğunu söyledi. Tarsus'ta bu yıl 4 hastanın donör olduğunu ve bunu yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirten Sarı, çocukların küçük yaşlardan itibaren organ nakli konusunda bilinçli olmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

DERECEYE GİREN İSİMLER

Düzenlenen yarışmada, slogan yarışmasında Rasim Dokur Anadolu Lisesi'nden Melike Tan, Ayhan Bozpınar Lisesi'nden Rukya Hayrullahoğlu ve Rasim Dokur Anadolu Lisesi'nden Sultan Yıldırım ilk üçü paylaştı. Afiş yarışmasında ise Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesi'nden Asya Yaman, Rasim Dokur Anadolu Lisesi'nden Buğrahan Dursunoğlu ve Rasim Dokur Anadolu Lisesi'nden Meryem Avcı dereceye giren isimler oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençler organ bağışında bilinçlenmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN