Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatta kalması için 100 bin lira gerekli

Giriş Tarihi: 14.12.2013

Hatay'da sırtındaki kambur nedeniyle ciğerleri baskı altında olan 9 yaşındaki bedensel engelli Damla Açık'ın ameliyatı için 100 bin lira gerektiği bildirildi

Hatay'da akraba evliliği nedeniyle bedensel engelli olarak dünyaya gelen 9 yaşındaki Damla Açık, giderek büyüyen ve akciğerlerine baskı yapan kamburu nedeniyle ölümün sınırında geziyor. Doktorlar, bu şekilde 12 yaşına kadar ömür biçtikleri minik Damla'nın hayatını kurtaracak ameliyat için 100 bin lira gerektiğini söylüyor.

ANNENİN ÇARESİZLİĞİ

Kızı gözlerinin önünde gün geçtikçe eriyen anne Hülya Açık bir şeyler yapabilmek için çırpınıyor. Eşiyle birlikte kızının ameliyat parasını biriktirebilmek umuduyla Kırıkhan Gölbaşı Gölü'ne ağ atan anne Açık, "Adana, Ankara, İstanbul'da, kızımı birçok doktora götürdük. Hastalığına çere olamadılar. Kızım dokuz yaşında ve sırtındaki kambur giderek büyüyor, bu da akciğere baskı yapıyor, nefes almakta güçlük çekiyor. Kemikleri gelişmediği için de vücudu kırılgan. Son olarak İstanbul'da bir doktora gösterdik. Bizden 100 bin lira ameliyat parası istediler. Yeşil Kart'lıyız ama özel hastane kabul etmediği için kızım tedavi olamıyor" dedi.

UYUMAK İSTİYORUM
Kızının gün geçtikçe gözünün önünden gittiğini söyleyen anne Açık, "Artık kızımın sağlıklı bir şekilde yaşamasını istiyorum. 12 yaşına kadar ameliyatı olması gerekir. Her geçen gün kızım, hayattan kopuyor ve bu bir annenin, babanın önünde gerçekleşiyor. Artık kızımı düşünmeden uyumak istiyorum. Onu sağlıklı görmek istiyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatta kalması için 100 bin lira gerekli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN