Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anamur MHP'de istifa depremi

Giriş Tarihi: 15.12.2013
Mersin'in Anamur ilçesinde Anamur Belediye meclisinin MHP'li üyelerinden Namık Ünverdi, Türkan Kasapoğlu ve Latif Özdemir görevlerinden istifa etti. Belediye Başkanı Mehmet Türe'nin yeniden aday gösterilmesinin ardından MHP ilçe merkezinde bir araya gelen MHP'li Belediye Meclis üyeleri bu karara tepki göstererek üyelikten istifa ettiklerini açıkladı

ÜYE SAYISI 5'E DÜŞTÜ
Anamur Belediye meclisinde 8 üyesi bulunan MHP'nin üye sayısı 5'e düşerken, Belediye Meclisi bu durumda 5 MHP, 5 CHP, 2 Ak parti ve üç bağımsız üye olarak çalışmalarını sürdürecek. Öte yandan, MHP ilçe yönetim kurulu üyelerinden Süreyya Erdem, Mehmet Doğan, Orhun Yıldız, Mustafa Severoğlu, Nebi Karagöz, Fatma Küçük, Ahmet Uçar, Orhan Tanrıverdi, Rafet Tahtabaş ve Yakup Oktar yönetimden istifa ederek aday gösterilen Belediye Başkanı Türe'ye karşı tavır sergiledi.

BİRLİKTE ÇALIŞMIŞTIK

Belediye Başkanı Mehmet Türe ise olayı şöyle yorumladı: "İstifa eden arkadaşlarımızla hiçbir problemimiz yok, aksine 5 yıl birlikte çalıştık. Anamur'un önemli projelerine birlikte imza attık. Meclis üyelerinin istifa etmesinin altında, yeni oluşturulacak ve seçimlere gireceğimiz yeni meclis listesinde bazı isimlerin önünü açmak düşüncesinin yattığını sanıyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anamur MHP'de istifa depremi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN