Çocukluk hayali gerçek oldu

Adana Adliyesi'nde Yazı İşleri Müdürü anne ile mübaşir babanın oğlu Mehmet Can Kılınç, çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve hukuk okuyarak avukatlık cübbesini giymeyi başardı

Giriş Tarihi: 16.12.2013
Daha ilköğretim okulu birinci sınıftayken, öğretmenlerinin "Büyüyünce kim ne olmak istiyor" şeklindeki sorusuna "Avukat" diye cevap veren ve daha o yaşlarda cübbe giyerek mesleğe olan tutkusunu ifade eden Mehmet Can Kılınç, sonunda avukat oldu. Hukuk Fakültesi'ni tamamlayıp, stajını da başarı ile bitirdikten sonra Adana Adliyesi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak çalışan annesi Gülcan Kılınç ile mübaşirlik yapan babası Yusuf Kılınç'ın elinden avukatlık cübbesini giyen genç avukat, "Çok mutluyum. Hukukçu bir ailenin oğlu olmaktan gurur duyuyorum" dedi.

TÖRENLE CÜBBESİNİ GİYDİ
Üç çocuklu Kılıç ailesi adliye ile yıllardır iç içe yaşıyor. Anne Gülcan Kılınç, 8. Sulh Ceza Mahkemesi'nde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapıyor. Eşi Yusuf Kılınç ise 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 26 yıllık mübaşiri. Daha ilkokuldayken avukat olmayı kendine hedef seçen Mehmet Can, Adana Barosu avukatlarından Bora Kahyalar'ın yanında stajını tamamladıktan sonra törenle cübbeyi giydi. Kılınç ailesinin büyük oğlu Süleyman bir bankanın hukuk işlerinde görev yapıyor. En küçük Metehan ise lise son sınıfta ama o da ağabeyi gibi avukat olmayı istiyor.

SEVİNÇ GÖZYAŞLARI AKTI
Yemin ederek sertifikasını Baro Başkanı Müngücek Gazi Çıtırık'tan alan Mehmet Can Kılınç, "Annem ve babam yıllardır Adana Adliyesi'nde çalışıyor. Ben de çocukluktan beri onların yanına gide gele, hakimleri, avukatları göre göre bu mesleği sevdim. Başarılı bir hukukçu olmak için var gücümle çalışacağım" dedi. Oğlunun cübbesini giydirirken gözyaşlarını tutamayan anne Gülcan ile baba Yusuf Kılınç, "Çok mutlu ve gururluyuz. Oğlumuz Mehmet Can hayal ettiği mesleği yapacak. Büyük oğlum da hukukçu. Küçük de aynı yolda. Bizim evde her zaman adalet var" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukluk hayali gerçek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN