Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kahreden tesadüf

Seyhan Baraj Gölü'nde kaybolan Turgut Bülbül'ün doktor ablasının, olay günü kurtulanlara müdahale ederken kardeşinin kaybolduğu haberini öğrendiği ortaya çıktı

Adana'da geçtiğimiz hafta 5 kişinin bulunduğu üç metrelik fiber malzemeden yapılmış bir kayığın batması sonucu kurtulan üç kişiye müdahale etmek için olay yerine gelen 112 Acil Servis doktorlarından Nuran Bülbül'ün kayıp gençlerden Turgut Bülbül'ün ablası olduğu ortaya çıktı. Annesi Nesime Bülbül ve akrabaları ile birlikte Seyhan Baraj Gölü'ne gelerek arama çalışmalarını izleyen Doktor Nuran Bülbül, "Ne olur bulun kardeşimi" diye feryat etti.

BULUNAMADI

10 Aralık günü Hacı Osman Gönen, Ahmet Kocabey, Turgut Bülbül, Kenan Özgür Atakay ve Suriyeli Rabbi Akko üç metrelik bir kayığa binerek gölün karşısına geçmek istedi. Sahilden 300 metre uzaklaşan kayık sert rüzgarın ve dalganın etkisiyle battı. Üç kişi yüzerek kıyıya ulaşırken, Turgut Bülbül ile Kenan Özgür Atakay kayboldu. Kayıp gençlerden Kenan Özgür Atakay'ın cesedi geçtiğimiz Cumartesi günü akşam saatlerinde bulundu. Turgut Bülbül ise hala yok.

"KARDEŞİMİ KURTARAMADIM"
112 Acil servis'te çalışan doktor Nuran Bülbül, "Teknenin battığı haberi bize ulaşınca hemen bölgeye hareket ettik. Turgut'un kullandığı otomobili oralarda gördüm ama hiç aklıma kötü bir şey gelmedi. Tekneden kurtulanlara müdahale ettikten bir süre sonra gelen bir telefonla kayıp gençlerden birinin kardeşim Turgut olduğunu öğrendim. Dünya başıma yıkıldı. Diğerlerini kurtardım ama kardeşim hala yok" diye gözyaşı döktü.

"HADİ ÇIK ARTIK SUDAN"
Anne Nesime Bülbül ise hala bulunamayan oğlunun ardından ağıt yakıyor. Olay günü kurtulan Suriyeli Rabbi Akko da, yaşlı kadının yanına gelerek acısını paylaştı. Kızı Nuran Bülbül ve diğer yakınları ile birlikte arama çalışmalarını donuk gözlerle izleyen anne Nesime Bülbül, "Yavrum benim mavi gözlüydü, o yüzden mavi su oğlumu bırakmıyor. Bak oğlum üşüme diye sana kazağını getirdim. Hadi yavrum çık sudan gel şu kazağını giy" diye ağıtlar yaktı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahreden tesadüf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN