Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha iyi maaş yeni sektörle mümkün

Giriş Tarihi: 19.12.2013
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Başkanı ve Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, "Kahramanmaraş sanayisinin sektörel çeşitliliğe ihtiyacı var. Artık işçilerimize daha iyi maaş verecek sektörlere girmemiz lazım" dedi. Öksüz, yılsonu dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında kentte görev yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle buluşmasında kentin sanayisinde çeşitliliğe gidilmesi gerektiğini kaydetti.

KÂRLI SEKTÖRLER

Sanayi kollarının çeşitlenmesiyle işçilerin daha iyi maaş alabileceklerini ifade eden Hanefi Öksüz, "Fabrikalarda çalışan işçilerin maaşlarının asgari ücretin üzerinde olması gerekir. Ben de işçi olsam kim fazla para verirse orada çalışırım. Bu nedenle daha kârlı sektörlere girmemiz lazım. İşçilerimize daha iyi maaş verecek sektörlere girmemiz lazım. Eski makineyle, eski teknolojiyle rekabet etme gücümüz kalmadı" diye konuştu.

TEKSİL SÜRECEK

Kahramanmaraş'ın, en önemli üretim kalemlerinden tekstilde varlığını sürdüreceğini ifade eden Öksüz, "Bence tekstil sektörü kentte varlığını sürdürecek ama yeni teknolojiler kullanacak, yeni makineler alacak. Eski teknolojilere dayalı üretimle varlığını sürdüremez. Tabi bunun yanında sanayiyi de çeşitlendireceğiz sadece tekstille olmaz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha iyi maaş yeni sektörle mümkün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN