Akdeniz'de Harward olma iddiasındayız

Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, AB kalite kriterlerini yerine getirerek diplomasına Avrupa'da tanınırlılık kazandıran üniversitenin Avrupa Mükemmeliyet Ödülü olan AKTS'yi bünyesine katmanın gururunu yaşadığını söyledi

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Çağ Üniversitesi dinamik yapısı ve global vizyonuyla Avrupa'nın en iyi üniversitesi olmayı başardı. AB kriterlerini yerine getirerek diplomasına Avrupa'da tanınırlık kazandıran üniversitenin Avrupa Mükemmeliyet Ödülü olan AKTS'yi bünyesine kazandırdığını söyleyen Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Bayboğan, "Bölge ekonomisine önemli katkıda bulunmanın, Avrupa'nın en iyi üniversiteleri arasına girmenin, Çukurova'da istihdama destek vermenin gururunu yaşıyoruz" dedi.

22 ÜNİVERSİTEDE EĞİTİM

Kuruluşunun 17'nci yılında bir dünya üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çağ Üniversitesi'nin Avrupa Üniversiteler Birliği üyesi olduğunu, dünyanın saygın akreditasyon kurumları IACBE ve AACSB'nin de üyesi olduğunu vurgulayan Lütfi Bayboğan, "Üniversitemiz öğrencileri AB eğitim ve kültür olanaklarından (ERASMUS) yararlanmakta, ikili anlaşmamız bulunan 22 Amerika ve Avrupa ülkesinde istedikleri üniversitede bir yıla kadar eğitim görme imkanına sahiptir" diye konuştu.

BİRÇOK DÜNYA DİLİ

Eğitim dili İngilizce olan Çağ Üniversitesi'nde ikinci dil olarak Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, Rusça, Japonca ve Çince öğretildiğini söyleyen Lütfi Bayboğan, "Hedefimiz çağdaş, özgüvene sahip, eline çantasını aldığı zaman zorlanmadan New York, Tokyo ve Londra'ya giderek iş yapabilecek öğrenci yetiştirmek. Bunun için yerli ve yabancı seçkin bir öğretim kadrosuna sahibiz. En çok tercih edilen vakıf üniversitesi olma özelliğini elimizde bulunduruyoruz" dedi.

CİDDİ KAZANIMLAR
Dünya standartlarında 500 bin metrekarelik çok güvenli ve görkemli bir kampusa sahip olan Çağ Üniversitesi'nin, kütüphane, sinema, tiyatro, müzik ve dans salonları, amfi tiyatro, basketbol ve futbol sahaları, tenis kortları, orman yürüyüş alanları, kafeterya ve restoranıyla Akdeniz'in Harwvar'ı olmak istediğini belirten Bayboğan, "Çağ Üniversitesi geniş yelpazede sunduğu burs olanakları ile de Türk eğitim sistemine çok ciddi katkılar ve ciddi kazanımlar sunmaktadır" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz'de Harward olma iddiasındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN