Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurovalı genç işadamları 2014'e projelerle giriyor

Tam 21 yılı geride bırakan Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), projeleri, toplantıları, faaliyetleri ile 2014'e de damgasını vurmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), Almanya'nın eski Başbakanı Gerhard Schröder ve başarılı öngörüleriyle "Ekonominin Nostradamus'u" olarak gösterilen Nouriel Roubini'nin konuk olduğu toplantılar başta olmak üzere diğer tüm toplantılarla 2012 ve 2013'ün en fazla konuşulan derneği oldu. Adana sevdası ile yola çıkan bir grup genç işadamının kurduğu Çukurova GİAD'ın 11'inci dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Sakarya, sivil toplum kuruluşları arasında derneklerinin adından sürekli söz edildiğini, projeleriyle sürekli gündemde kaldığını hatırlattı.

ADANA'YA BORCUMUZ VAR
Şirketlerinde 15 binden fazla kişiyi istihdam eden, yıllık 325 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren 160 iş insanının üye olduğu derneğin Adana için çalıştığını vurgulayan Sakarya, "Geçen yıl ve bu yıl Adana'mız için ses getirecek projelere, çalışmalara, etkinliklere imza atmıştık. Adana'nın sesini uluslararası düzeyde duyurduk. Kentimizin tanıtımını yapan organizasyonlara imza attık. 2014 yılının da diğerlerinden farklı olmaması için çalışıyoruz, çalışacağız. Adana'ya bizlerin borcu var. Kentimizin yükselmesi, yücelmesi, çağdaş bir kent olması için çalışıyoruz. Adana sarı lira, ama üzeri toprakla örtüldüğü için belki biraz kaybolmuş, belki biraz üzeri tozlanmış. Biz sarı lira olan Adana için çalışmayı sürdürecek ve değerini ortaya çıkaracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurovalı genç işadamları 2014'e projelerle giriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN