Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Flora'ya inovasyon ödülü

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Türkiye'nin önde gelen iplik üreticilerinden Gürteks Grup bünyesinde faaliyet gösteren Flora Halı, 2013 yılında girdiği halı pazarında yaptığı yenilikçi çalışmalarla Avrupa'da tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Kendi dokuma üretimi için gereksinim duyduğu tüm iplik ham madde girdilerini kendi bünyesinde üreten tek firma olma özelliğine sahip olan Flora Halı, "Kokulu Halı" konseptiyle Avrupa İnovasyon ödülünü kazandı.

BİR BENZERİ YOK
İnovasyon ödülünü Flora Halı adına, Gürteks Grup Yönetim Kurulu Üyesi Nurettin Özkaya ve Flora Halı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yücel, Avrupa Diplomatlar Birliği Başkanı Günther Meinel'in elinden aldı. Törende, Kokulu Halı serisi hakkında bilgi veren Mustafa Yücel, evlerde, rahatlatıcı ve ferahlık verici bir ortam sağlamak amacıyla geliştirilen kokulu halıların bir benzerinin bulunmadığını ve kokusunun en az 2 yıl etkisini sürdürdüğünü söyledi.

HEDEF 100 MİLYON

Flora Halı'nın bağlı bulunduğu Gürteks Grup'un çalışma alanları hakkında bilgi Nurettin Özkaya ise sahip oldukları teknoloji ve deneyimle sene sonunda 100 milyon lira ciro hedeflediklerini söyledi. Özkaya, "Yıl sonuna kadar 35 ülkeye toplamda 25 milyon dolarlık ihracat yapmayı planlıyoruz. Amacımız uzun vadede dünyası markası olmak. Bunun için grup olarak tüm imkanlara ve teknolojiye sahibiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Flora'ya inovasyon ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN