Hız meraklıları haydi kartinge

Karting sporunu sevdiren ve yayılmasını sağlayan Şendağ Durmaz, yeni dönemde bu spora gönül verenlerin sayısını artırmak istiyor

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Eğer Adana'da "Hız, adrenalin, spor bağımlılığı, gülümseme ve neşe denilince aklınıza ne geliyor" diye bir soru çıkarsa karşınıza şüphesiz Şendağ Durmaz dersiniz. Adana Karting Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Şendağ Durmaz gerçek bir hız tutkunu. Yaz aylarında ise dalış yapmayı asla ihmal etmiyor. Kazanmayı çok seviyor.

KARTİNG YAŞAM BİÇİMİ

Başarı ise göbek adı konumunda. Adana'da başaran kadınlar arasında ilk 5 kadın arasına yerini alan Şendağ Durmaz, özel bir hastanede yönetici asistanlığı yapıyor ama onun asıl gözü, kulağı, yüreği kartingte. Adana Karting Spor Kulübü Başkanı Üzeyir Sökün ile birlikte bu sporun yaygınlaşması için çaba harcıyor.

ADANA'DA HER YERDE YOK

Aralarında işadamı, doktor ve üniversite öğrencisinin bulunduğu 16 üyeli dernekte üye sayısını artırmak istediğini belirten Başkan Yardımcısı Şendağ Durmaz, "Adrenalin sporlarını çok seviyorum. Adana Sökün Karting pistinde 7 adet 9hp gücünde araçlar alarak renk kattık. Bu araçları başka bir pistte bulmak mümkün değil" dedi.

GENÇ KIZLAR İLGİ DUYUYOR

Adana'da düzenlenen karting yarışmalarında önemli roller üstlenen Şendağ Durmaz, "Birçok firma sponsor olmak için yarışıyor. Bunların başında Çukurova Petrol geliyor. Destekleriyle bu sporu yapmam daha da kolaylaşıyor. Genç kızlarımızın bu spora karşı ilginsin artması beni çok mutlu ediyor" diye konuştu.

YENİ ARAÇLAR GELECEK
İstanbul Prokart Endurance Cup yarışmalarına 2 yıl katılan ve burada elde ettiği derecelerle adından söz ettiren Şendağ Durmaz, "Önümüzdeki dönemde pistimize 13 HP gücünde yeni araçlar gelecek. Bu araçların düzlükteki hızı saat/80-90 km gelmektedir. Adrenalin tutkunu gençlerimizi pistimize bekliyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hız meraklıları haydi kartinge
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN