Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin-Tarsus OSB'nin 2023 hedefi 3 milyar lira

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, bu yıl 700 milyon liralık ihracat rakamına ulaştıklarını, 2023 hedeflerine giden yolda ise MTOSB olarak 3 milyar lira ihracat hedefi taşıdıklarını belirtti.

PERFORMANS YÜKSELİYOR

MTOSB'de faaliyet gösteren firmaların yüzde 90'ının ihracat yapan ve ihracat hedefleyen şirketler olduğuna işaret eden Tekli, "İhracat yapmayan firmamız yok denecek kadar az. OSB olarak en büyük hedefimiz ihracat yapmak ve ihracat rakamlarımızı arttırmak. Bu konuda her geçen yıl yükselen bir performans sergiliyoruz. Başbakanımızın 2023 ihracat hedefi olarak koyduğu 500 milyar dolar rakamı gibi, bizim de MTOSB olarak 2023 hedefimiz 3 milyar TL ihracat rakamına ulaşmak" dedi.

HUZUR ORTAMI

MTOSB içerisinde 14 sektörün faaliyet gösterdiğini ve bu 14 sektörde de ihracat yapabildiklerini söyleyan Tekli, ihracat rakamlarının yükselmesinin çevre ülkelerle de bağlantılı olduğunu belirterek çevre ülkelerde huzur ortamının sağlanması halinde ihracat rakamlarının çok daha üst seviyelere çıkacağını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin-Tarsus OSB'nin 2023 hedefi 3 milyar lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN