Türkiye'deki tek 'Dry Port' Kahramanlı Nakliyat'ta

Tüm dış ticaret işlemlerinin liman içindeki gibi yapılabildiği gümrük sahaları olan 'Dry Port' Türkiye'de sadece Mersin'deki Kahramanlı'da

Giriş Tarihi: 20.12.2013
Dry Port, yani 'kara limanı' tüm ithalat - ihracat işlemlerinin tıpkı liman içerisindeki gümrük sahasında yapılabildiği gibi gerçekleştirilebilen bir gümrük sahası olarak ticaret hayatında yer alıyor. Dünya üzerinde ağırlıklı olarak Asya ülkelerinde 5-6 örneği mevcut olan dry port, ülkemizde sadece Mersin'de Kahramanlı Uluslararası Nakliyat Ltd. Şti. bünyesinde faaliyet gösteriyor.

ÖNEMLİ BİR MİSYONU VAR
Mersin Limanı'nın iş yoğunluğundan dolayı hem ithalatçı hem de ihracatçı firmalar işlemlerinde aksamalar ve gecikmelerle karşılaşıyor. Bu bağlamda Kahramanlı Dry Port sektördeki bu boşluğu en iyi şekilde doldururken, ithalatçı ve ihracatçı firmaların işlemlerinin zamanında ve sorunsuz yapılması yönünden önemli bir misyon üstlenmiş durumda.

İTHALAT VE İHRACAT İŞLEMLERİ
60 bin metrekare açık, 7 bin metrekare kapalı alana sahip olan Kahramanlı Dry Port, konteyner depolama, iç yükleme, aktarma ve ihracat işlemleri gibi tüm gümrük işlemlerini bünyesinde bulunan gümrük memurları ve deneyimli şirket personeli ile hem her türlü ithalat hem de her türlü ihracat işlemlerini herhangi bir bekleme yaşatmaksızın gerçekleştiriyor. Böylece hem ithalatçı ve ihracatçı firmaların gümrük işlemleri zamanında yapılıyor, hem de Mersin Limanı'nın yükü büyük ölçüde hafifliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'deki tek 'Dry Port' Kahramanlı Nakliyat'ta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN