Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanko Okulları'nda kıskandıran cihazlar

Giriş Tarihi: 23.12.2013

Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ve Koleji öğrencileri, en son teknolojiyle donanımlı laboratuvarlarda üniversite öğrencilerini bile kıskandıracak düzeyde eğitim alıyor

Gaziantep'te Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi ve Koleji öğrencileri, en son teknolojiyle donanımlı laboratuvarlarda üniversite öğrencilerini bile kıskandıracak düzeyde eğitim alıyor. Eğitimde çağın gerektirdiği yaklaşımları uygulamayı ilke edinen Özel Sanko Okulları, uygulamalı bilimler eğitimi çerçevesinde fizik, kimya, biyoloji, mekatronik, robotik, araştırma ve genetik laboratuvarları ile öğrencilerine ülke şartlarının çok ilerisinde bir eğitim alma imkânı sağlıyor.

TÜRKİYE'DE EŞİ YOK
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, yaparak yaşayarak öğrenmenin şartı olan mevcut laboratuvarlarının benzerlerinin bulunmadığını, burada öğrencilerinin pek çok özgün projeyi hayata geçirme şansı bulduğunu söyledi. Özel Sanko Liseleri Müdürü İhsan İçbudak ise Özel Sanko Fen ve Teknoloji Lisesi'nin Türkiye'de eşi bulunmadığını, lise düzeyinde bu donanıma sahip başka bir okulun olmadığını kaydetti.

RNA VE DNA ÇALIŞMALARI
İhsan İçbudak, "Öğrencilerimiz Genetik Laboratuvarı'nda ülkemizde lise düzeyinde sadece okulumuzda bulunan Real Time PCR (Polmeraz Chain Reaction) cihazını kullanıyor. Böylece RNA ve DNA'nın çoğaltılması, protein çalışmaları, protein molekülünün analizi, hastalık tayinleri ve gen aktarımı gibi birçok moleküler seviyedeki yöntemlerle ilgili birçok konuyu daha kalıcı öğreniyorlar. Ayrıca klonlama, gen aktarımı, organ ve doku tahlilleri, gen haritasının belirlenmesi gibi çalışmalar Genetik Laboratuvarı'nda yapılan proje örnekleri arasında bulunuyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanko Okulları'nda kıskandıran cihazlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN