Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözyaşları Melike için

Kayak yapmak için gittikleri Erciyes'ten dönerken bindikleri midibüsün devrilmesi sonucu yaşamını yitiren üniversite öğrencilerinden Melike Velioğlu, gözyaşları arasında Adana'da toprağa verildi

Giriş Tarihi: 24.12.2013
Kayserı'de Erciyes Dağı'na kayak için giden ve dönüş yolunda midibüsün devrilmesi sonucu yaşamını yitiren 11 üniversite öğrencisinin içinde yer alan 19 yaşındaki Melike Velioğlu Adana'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Kardeşinin yastığına sarılan abla Esabil Velioğlu (35), "Bu yastıkta Melike'min kokusu var. Ben ona bakarım. Onu bir yere götürmeyin" diyerek gözyaşı döktü.

CENAZEYİ BABASI GETİRDİ

Niğde Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi 2'nci sınıf öğrencisi olan Melike Velioğlu'nun babası emekli Abdullah Velioğlu, kızının cenazesini Kayseri'den Adana'ya getirdi. Yüreğir ilçesi Levent Mahallesi'nde oturan Melike'nin cenazesi evininin önüne getirildiğinde gözyaşları sel oldu. Kardeşlerini kaybeden iki abla Esabil ile Ekabil'in feryatları yürek dağladı. Esabil babasına sarılıp, "Babacığım onu bir yere götürmeyelim evine geldi" diyerek ağladı. Yakınları tarafından teselli edilmeye çalışan anne Saadet ise "Yavrum sen ölemezsin. Biz sensiz ne yapacağız" diyerek ağıtlar yaktı.

YASTIĞINA SIMSIKI SARILDI
Melike'nin okul arkadaşlarının yardımıyla ayakta durmaya çalışan abla Esabil Velioğlu, kardeşinin yastığına sımsıkı sarılıp, "Bu yastıkta senin kokun var Melike'm. Kokuna kurban olayım senin. Bizi bırakıp gitme" diyerek feryat etti. Acı çeken abla güçlükle teselli edilmeye çalışılırken, Melike'nin cenazesi daha sonra Buruk Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözyaşları Melike için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN