Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiftçi yağmur duasına çıktı

Giriş Tarihi: 25.12.2013
Adana'nın İmamoğlu ve Kozan ilçeleri ile Mersin'in Silifke ilçesinde çiftçiler kuraklık mağduriyeti yaşıyor. Tohumlarının çürümesinden endişe duyan çiftçiler, yağmur için duaya çıktı. Silifke'de, Aralık ayının sonuna gelinmesine karşın yağmurların yağmaması nedeniyle yüzlerce çiftçi yağmur duasına çıktı. Farklı köylerden gelip Kurtuluş köyü girişindeki arazide bir araya gelen çiftçiler, Müftü Bekir Kaplan tarafından yapılan yağmur duasına katıldı. Duanın ardından katılımcılara yemek ikram edildi.

KURAK MEVSİM

Kurtuluş Köyü Muhtarı Zeynel Özkan, bir an önce yağmurun yağması ve ürünlerin su ihtiyacının karşılanması amacıyla yağmur duasına çıktıklarını belirtti. Yağmur duasına katılan Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu da bu yıl yağmur yağmaması nedeniyle kurak bir mevsim yaşandığını belirtip, "İnşallah yapılan bu duanın ardından çiftçilerimizin isteği olur yağmur yağar ve toprak ile ürünler suya doyar. Çiftçinin sıkıntısı biter. Binlerce aile, topraktan çıkacak ürünü bekliyor" diye konuştu.

KÖYDEN GELDİLER

Adana'nın İmamoğlu ve Kozan ilçelerinde de çiftçiler yağmur duasına çıktı. İmamoğlu'nun Ufacıkören köyünde, mezarlıktaki boş alanda muhtarlıkça gerçekleştirilen organizasyona, Kozan ve İmamoğlu ilçelerine bağlı komşu köylerden çok sayıda çiftçi katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiftçi yağmur duasına çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN