Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomi ağır zarar görüyor

Adana Müteahhitler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Kurt, gündemi sarsan olaylar için "Zamanımız çalınıyor, ekonomi ağır zarar görüyor" dedi

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Türkiye'yi sarsan rüşvet operasyonlarının ardından başlayan tartışmalara ve gündemin bu konuya yoğunlaşmasına iş dünyasının tepkisi giderek artıyor. Adana Müteahhitler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Tahsin Kurt, 17 Aralık'tan bu yana işadamları başta olmak üzere kimsenin gelecekle ilgili plan yapamaz hale geldiğini belirterek "Zamanımız çalınıyor. En büyük hırsızlık zaman hırsızlığı. Bu olayda suçlu varsa, elbette cezasını çekecektir. Ama insanların zamanını çalmanın cezası yok. Medya moralimizi bozuyor, ekonomi zarar görüyor, kimsenin kılı kıpırdamıyor" dedi. İş dünyasında, en küçük olayların kırılganlık yarattığını, son günlerde tartışılan soruşturmanın da aynı etkiyi gösterdiğini kaydeden Kurt, "2001 krizinde kırılmadık yerimiz kalmamıştı. Yerle bir olmuştu. Şimdi de aynı tehlikeden korkuyoruz. Her TV programında, moral bozan haberleri görüyoruz. Kanal değiştirip Kemal Sunal filmleri izleyerek moralimizi düzeltmeye çalışıyoruz. Artık huzur ve istikrar istiyoruz. Çünkü şu anda tereddütteyiz. Borçlanalım mı yoksa borçlanmayalım mı, iş kuralım mı kurmayalım mı, yatırım yapalım mı yapmayalım mı diye kararsızlık yaşıyoruz" diye konuştu.

RANTÇILAR KAZANIYOR
Yaşanan gerginliğin sadece rantçılara yaradığını, esnafın, memurun, işçinin, yoksulların büyük darbe yediğini kaydeden Tahsin Kurt şöyle devam etti: "İş dünyasında aslında sadece KOBİ'ler değil, büyük holdingler de zarar görüyor. Onlar da maddi kayıplar yaşıyor. Ama rantçılar, her zaman olduğu gibi gerginliği fırsata çevirip, kazançlı çıkan taraf oluyor. Bu gerginliğin bir an önce bitirilmesi lazım. Medya bu olayı artık bu kadar abartarak huzurumuzu bozmasın. Düne kadar 'Ülkemize bir şey olmaz' diyerek yatırım planlaması yapıyorduk. Şimdi 10 gün sonrası için endişeliyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi ağır zarar görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN