Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket COŞKUN: Özcan ve Genç

Giriş Tarihi: 26.12.2013
Ülke gündemi başka işlerle uğraşırken biz kendi gündemimize, yerel seçimlere dönelim. MHP ve AK Parti Büyükşehir Adaylarının belli olmasından sonra nihayet CHP de Mersin'de adayını açıkladı ve 3 dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Macit Özcan'ı yeniden aday gösterdi. Son yıllarda olmadığı kadar büyük bir yarış yaşadı Mersin CHP. Fikri Sağlar, İstemihan Talay ve Macit Özcan arasında yaşanan kıyasıya yarışta Macit Özcan sürprize yer bırakmayarak kazanan bir belediye başkanı olarak aday gösterildi.
Aynı şekilde Mersin'de CHP'nin kalesi olan Yenişehir'de de mevcut Başkan İbrahim Genç aday gösterildi.
Benim anlamadığım, daha doğrusu tam da anladığım gibi yine CHP'de çanlar çalmaya, gösterilen adaya karşı yine CHP içinden sesler çıkmaya başladı. Art arda açıklamalar yapılıyor, başka yerde çıkarı olanlar, her zaman olduğu gibi ortalığı karıştırıyor. Aslına bakarsanız söz konusu CHP olunca rakibe ihtiyacı yok.
CHP, CHP'ye yeter. Şimdi Macit Özcan 1999 yılından bu yana açık farkla seçim kazanan bir belediye başkanı… Genel merkez aday göstermemeyi göze alamadı ve tekrar aday gösterdi. Bu doğal.
Şunu yaptı, bunu yapamadı, tabi bunlar konuşulacak.
Aynı şekilde Yenişehir'de İbrahim Genç. Suçlanıyor. Parti tabanından kopuk olduğu söyleniyor. Bırakın parti tabanını halktan kopuk, sivil toplum örgütlerinden bile kopuk. Yalnız yiğidi öldürelim hakkını da verelim. İbrahim Genç'in tertemiz bir ismi var. Dürüstlüğüne kimse söz edemez. Tamam diyeceksiniz ki dürüstlük bir ölçü olmamalı.
Zaten her insanda bulunmalı. Ancak günümüzde en çok aranan özellik olduğunu söylemeliyiz.
CHP'den başladık CHP'den devam edelim. Anamur'da eski başkan Suphi Alp, Tarsus'ta Haluk Bozdoğan, Çamlıyayla'da Selahattin Akkuyu, Mut'ta Aslan Küçük, Silifke'de Mustafa Turgut, Aydıncık'ta Ferhat Cin ve Bozyazı'da Emrah Oğul aday gösterildi.
Mezitli, Toroslar ve Akdeniz ilçelerinde ise adaylar 4 Ocak'ta belirlenecek.
Aynı şekilde AK Parti'de Büyükşehir Adayı Mustafa Sever oldu ama ilçelerde adaylar belli değil. İşte bütün adaylar yeni yılın ilk günlerinde bütün partilerde tamamlandığında yarış da iyice kızışacak.
Çok hareketli ve kıyasıya bir seçim olacağı şimdiden belli olmaya başladı.
Ülke genelinde sertleşen ortamın bölgemizde sakin ve centilmence geçmesini diliyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket COŞKUN: Özcan ve Genç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN