Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'nin aday sorunu

Giriş Tarihi: 29.12.2013

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, " Sayın Mete Aslan önemli bir siyasi figürdür. Ne adayımız, ne de değil" dedi

MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ne yaptığı ziyarette, partisinin Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adayını belirleme çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Çirkin, "Eski İskenderun Belediye Başkanı Mete Aslan'ın aday gösterileceği konuşuluyor" hatırlatması üzerine "Sayın Mete Aslan önemli bir siyasi değer ve figürdür. Ancak şu aşamada ne adayımızdır ne de adayımız değildir, diyemeyiz" dedi.

FARKLI SEÇENEKLER VAR
"Kendisi bir açıklama yapmadan bizim bir açıklama yapmamız siyasi etiğe uymaz, onun için bir çalışma sürecindeyiz." diyen Çirkin sözlerini şöyle tamamladı: "Çünkü iki başka adayımız daha var. Yani bu şekliyle partimiz bir karar aşamasında. Acaba bu siyasetin bu ortamında hangi isimle gidelim? Tecrübeli bir siyasi figürle mi Hatay'ın karşısına çıkalım ya da şu ana kadar hiçbir şekilde yıpranmamış, genç ve aynı zamanda toplumun meselelerine hakim bir siyasi figürle mi yola çıkalım? Henüz bu konuda partimiz karar vermedi. MHP sayın Mete Aslan'ı bir siyasi değer olarak kabul eder ama henüz çalışmaların bitmediğini ifade ederiz."

İLK ADAYLARI BİZ BELİRLEDİK
Aday belirleme çalışmalarını Belen, Hassa ve Yayladağı adaylarını aylar önceden belirleyerek başlatan ilk parti olduklarının altını çizen Çirkin, "Demek ki diğer siyasi partiler ile aramızda bir sistem farkı var. Biz önce ilçelerimizdeki adaylarımızı belirlemeyi daha sonra da Büyükşehir adayımızı belirlemek istedik. Bizim diğer siyasi partilerinde tavırlarına saygımız var. Ama biz böyle bir yolu ve yöntemi uygun görüyoruz. İlçelerimiz oluşacak ve ondan sonra da büyükşehir belediye başkan adayımız şekillenecek. "dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'nin aday sorunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN