Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzinsiz gömülen ikizlerin mezarı açıldı

Giriş Tarihi: 30.12.2013
Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bir süre hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edilen 45 günlük ikiz bebekler Halil ve Kemal Bağaç rahatsızlanıp, yaşamlarını yitirince ailesi tarafından hiçbir işlem yapılmadan toprağa verildi. Baba Mehmet Bağaç, İkizlerin kaydını nüfustan sildirmek istedi. Ölüm kaydı olmayınca durum savcılığa bildirildi. Savcılık, bebeklerin ölüm nedenini belirlemek için mezarı açtırarak otopsi yapılmasına karar verdi.

RAHATSIZLANIP ÖLDÜLER
Öncül köyünde oturan Mehmet ve Fatma Bağaç çiftinin eylül ayında ikiz erkek bebekleri dünyaya geldi. Bebeklere Halil ve Kemal adı verildi. 45 günlük bebekler, kusma ve ishal şikayeti ile özel bir hastanede 8 gün tedavi gördü. Tedavileri tamamlanan ve taburcu edilen ikizler 12 Kasım günü aynı saatlerde aniden rahatsızlanıp, öldü.

OTOPSİ YAPILDI
İşlemlerden haberleri olmayan aile, bebekleri 'normal ölüm' diyerek toprağa verdi. Mehmet Bağaç, ikizlerin kayıtlarını sildirmek amacıyla bir ay sonra Akçakale Nüfus Müdürlüğü'ne gitti. Ölüm evrakını isteyen yetkililer, durumu savcılığa bildirdi. Savcılık, mezarı açtırarak bebeklerin cenazelerini kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Cenazeler, otopsiden sonra aileye teslim edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzinsiz gömülen ikizlerin mezarı açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN