Satarak kazanan siyasetçi görmedim

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, istifa eden milletvekillerini üstü kapalı eleştirdi, "Satarak kazanan çok tüccar gördüm ama satarak kazanan siyasetçi hiç görmedim" dedi

Giriş Tarihi: 30.12.2013
AK Parti Adana İl Danışma Kurulu 60'ıncı toplantısına katılan Adana Milletvekili Necdet Ünüvar konuşmasında, gündemdeki gelişmelerin ardından istifa eden milletvekillerini eleştirdi. 17 Aralık'ta başlayan rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarını 'algı operasyonu' olarak niteleyen Ünüvar, "Bu süreçte kırılanlar olacak, vurulanlar olacak, yorulanlar olacak, hatta ayrılanlar olacak. Ama şunu söylemek zorundayım, çarşıda, pazarda satarak kazanan çok esnaf, çok tüccar gördüm. Ama satarak kazanan siyasetçi hiç görmedim" dedi.

SENİ SEN YAPAN SEN
Ünüvar konuşmasının devamında ise şunları söyledi: Bir milletvekilimiz istifa ederken 'Ben konuşturulmuyorum, televizyonlara basına çıkarılmıyorum' demişti. Hadi çık şimdi. Niye çıkmıyorsun? Seni tutan biri mi var? Yok. Peki neden çıkmıyorsun? Çünkü seni sen yapan sen değilsin. Senin arkandaki halk sana oy verenler ve senin şuradaki rozetin kimliğindir. Onun için seni sen yapanı asla unutmayacaksın. İnsanların altına bir koltuk verdiğiniz zaman, insanlar sizin yanınızda olduğu zaman sizin hakkında çok güzel söyler söyleyebilir. O koltuğu başkasına verdiğiniz zaman, ayakta kaldığında bu salonda durabiliyorsa onu alkışlarım.

SAHİP ÇIKMA ZAMANI
Adana Milletvekili Şükrü Erdinç de milletin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmaya devam edeceğini söyledi. Erdinç, "Bize oy verenler, Başbakanımıza sahip çıkmamız için oy verdi. Biz de omuz omuza onunla olacağız. Bugün Erdoğan'a sahip çıkma zamanıdır" dedi. Fatma Güldemet Sarı'nın divan başkanlığında gerçekleşen Danışma Kurulu toplantısına AK Parti İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun ve parti yöneticileri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Satarak kazanan siyasetçi görmedim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN