Adana Devlet Tiyatrosu 10 ilde turneye çıkıyor

Adana Devlet Tiyatrosu, yeni yıla turneyle başlıyor. ADT, Sevigli Doktor, Çöplük ve Matruşka oyunları ile 10 ilde perde açacak

Giriş Tarihi: 1.1.2014
Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), ocak ayında 3 ayrı oyunla Kahramanmaraş, Mersin, Gaziantep, Hatay, Kilis, Samsun, Çorum, Nevşehir, Van ve Hakkâri'de perde açacak. Zeynep Su Kasapoğlu'nun yönettiği 'Sevgili Doktor' adlı 10 kişilik oyuncu kadrosuna sahip 2 perdelik oyun 11 Ocak'a kadar Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi'nde seyircisiyle buluşacak.

3 OYUNLA TURNE
'
Sevgili Doktor', 19 Ocak'ta Mersin'de 21-22 Ocak'ta Kahramanmaraş'ta, 24 Ocak'ta Gaziantep'te izleyicilerle buluşacak. ADT'nin ikinci turne oyunu 'Çöplük' ise 7-8 Ocak'ta Samsun'da 10 Ocak'ta Çorum'da, 21 Ocak'ta Hakkari'de, 23-24- 25 Ocak'ta ise Van'da sahnelenecek. Üç sezon kapalı gişe oynayan 'Matruşka' da 27 Ocak'ta Nevşehir'de, 29-30 Ocak'ta Hatay'da, 31 Ocak'ta ise Kilis'teki mülteciler için perde açacak.

FATİH'İN OYUNU

Adana Devlet Tiyatrosu, turne programının yanı sıra Adanalı sanatseverler için 21 Ocak'ta Yordan Radiçkov'un yazdığı, Umut Toprak'ın yönettiği ve Fetih 1453 filmindeki 'Fatih' rolüyle adından söz ettiren Devrim Evin'in rol aldığı "Bir İnsan, Bir Ağaç, Bir Köpek" adlı oyunun Türkiye prömiyerini gerçekleştirecek. Oyun 21 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında Sabancı Kültür Merkezi Sahnesi'nde sahnelenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Devlet Tiyatrosu 10 ilde turneye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN