İstihdam projeleri meyvesini veriyor

İstihdam konusuna büyük önem verdiklerini söyleyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, kentteki işsizlik oranını en aza indirmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti

Giriş Tarihi: 1.1.2014
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, ülke ekonomisinin gelişip kalkınmasında, toplumların refah düzeyini yakalamasında, sosyal barış ve huzurun sağlanmasında istihdam konusunun hayati önem arz ettiğini söyledi. Vali Coş, Türkiye'nin en büyük illerinden bizi olan Adana'da, işsizliğin en az seviyeye indirilmesi için yapılan çalışmalara büyük önem verdiklerini ve rakamsal verilerin, bu konuda hayli mesafe alındığını gözler önüne serdiğini açıkladı.

İSTİHDAM ARTTI
Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda Ocak- Kasım 2013 döneminde 17 bin 652 kişinin işe yerleştirildiğini kaydeden Vali Coş, Toplum Yararına Programlar ve diğer projeler kapsamında ise 3 bin 157 kişinin, çeşitli kuruluşlarda istihdam edildiğini dile getirdi. İşsizlik oranının azaltılması için Hükümetin uyguladığı projeler kapsamında Adana'daki işsizlik sorununun makul seviyeye indirilmesi için yapılan çalışmaların sonuç verdiğini kaydeden Coş şunları söyledi:

HİZMET NOKTALARI
"İşverenler ile iş arayanların birbirlerine daha rahat ulaşabilmesi amacıyla, tüm belediyeler, üniversiteler, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nda hizmet noktaları oluşturuldu. İşverenlerimizin ihtiyaç duydukları elemanları temin etmek, işsizlerimizin de kendilerinin ve ailelerinin geçimlerini sağlamaları için gerekli maddi imkânı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmaları, büyük bir kararlılıkla sürdürüyoruz." Çalışmalar kapsamında, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nde görevli İş ve Meslek Danışmanları tarafından 2013 yılında 15 bin 682 işyerinin ziyaret edildiğini ifade eden Coş, "Tüm amacımız, işsizlik denen yarayı tedavi etmek. İşverenlerimiz ve işsiz vatandaşlarımız ile sürekli diyalog içinde olarak, istihdamı en üst seviyeye çıkarmak hedefinde emin adımlarla ilerliyoruz. İnşallah yakın bir gelecekte, bu çalışmalarımız çok daha iyi noktalara gelecek" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdam projeleri meyvesini veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN