Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şevket ÇOŞKUN: Mersin'de 2013'ün olayı

Giriş Tarihi: 2.1.2014
Bir yılı daha geride bıraktık. İyisi ile kötüsü ile 2013 bitti ve bugün 2014'ten 2 gün aldık bile. Gazeteler ve televizyonlar 2013'te Türkiye'de yılın olaylarını sıralamaya başladı. Ben de Mersin'de yılın olayı nedir diye gazeteciler arasında küçük bir anket yaptım.
Hürriyet Gazetesi'nden Ali Ekber Şen, İhlas Haber Ajansı'ndan Hüseyin Kar ve İmece Gazetesi Sahibi ve Cumhuriyet Gazetesi Temsilcisi Nazmi Akdağ, Mersin'de Yılın Olayı'nı, Akdeniz Oyunları olarak belirledi. Güney Gazetesi Sahibi Hamit İzol ile Son Sayfa Gazetesi Sahibi Haldun Okdemir ise Mersin'in bakansız kalmasını, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın istifa etmesini Mersin'de Yılın Olayı olarak gördü.
Gerçekten ben de bu küçük anketi yapmadan önce Mersin'de yılın olayları hangileri olabilir diye düşününce önce 2013 Akdeniz Oyunları, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın istifası ile Mersin'in bakansız kalması ve Mersin İdmanyurdu'nun tüm olumsuzluklara rağmen ilk yarıyı ilk 5 içinde bitirmesi olarak düşünmüştüm.
Belki buna gelecekte belediye başkanı olabilecek adayların hepsinin belli olmasını da ekleyebilirdik. Yani CHP Adayı mevcut Başkan Macit Özcan, AK Parti Adayı Mustafa Sever ve MHP Adayı Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'dan birisi Büyükşehir Belediye Başkanı olacak.
Ancak gazetecilerde de kentin genelinde de çoğunlukla Mersin'de Yılın Olayı Akdeniz Oyunları'dır. Bu sadece oyunlar olarak değerlendirilmemeli. Bu sayede yapılan Mersin'e çok büyük yatırımlar oldu. Mersin bir spor başkenti oldu. Gerçekten de şu anda tüm spor branşlarında kullanabilecek spor tesisleri var. Mersin Arena Stadı, spor salonları ile Mersin iklim şartları ile de bir spor başkenti olmaya aday bir şehir oldu. Bu tesislerin ölü bir spor mabedi olmaması için il spor müdürünün çok iyi çalışması ve bu tesislere değer katması ile geleceğin sporcularının buralardan yetişeceğini söyleyebiliriz.
Yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini dilerim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şevket ÇOŞKUN: Mersin'de 2013'ün olayı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN