Türkiye'nin en iyi haber sitesi

4 çocuğuyla atık topluyor

Mersin'de 23 yaşındaki kadın, soğuk havaya rağmen 4 çocuğuyla birlikte çöplerden hurda ve atık toplayarak yaşam savaşı veriyor

Giriş Tarihi: 4.1.2014
Mersin'de eşi ve 4 çocuğu ile birlikte yaşayan Sevda Batuş (23), eşinin atık ve hurda toplayarak kazandığı parayla geçimlerini sağlayamayınca, kendisi de aynı işi yapmaya başladı. Bakacak kimsesi olmadığı için çocuklarını da yaptırdığı araca koyup yanında götüren Batuş, soğuklara aldırmadan sokak sokak dolaşıp çöplerden plastik şişe, karton ve teneke atıklarını topluyor.

BAKACAK KİMSE YOK

Sevda Batuş, eşinin maddi durumunun yetersiz olduğunu bildiği halde sevdiği için 'Her zorluğa katlanabilirim' düşüncesiyle 8 yıl önce Abdullah Gülmez (25) ile resmi nikah olmadan evlendiklerini söyledi. Batuş, eşinin atık toplayarak kazandığı parayla geçinemedikleri için Akdeniz ilçesi Turgutreis Mahallesi'nde tek odalı, derme çatma bir evde yaşam mücadelesi verdiklerini anlattı. Çocukları Kerim (6), Derya Umut (5), Kadir (2) ve Ecem Su'ya (7 aylık) bakacak kimsesi olmadığı için onları da aracına bindirip kendisiyle atık ve hurda toplamaya çıkardığını söyleyen Sevda Batuş, "3 yıldır ben de eşim gibi çalışmak için sokağa çıkıyorum. Çocuklarımı mecburen yanıma alıyorum" dedi.

İLACA BİLE YETMİYOR
Akşam saatlerinde çöpten hurda toplamaya çıktığını anlatan Batuş, "Topladığımız atıkları hurdacılara satıyoruz. Günde 30-40 lira para kazanıyoruz. Kazandığımız para ile geçinmeye çalışıyoruz ama yetmiyor. Çocuklarım hasta. Kazandığımız parayla onlara ilaç bile alamıyoruz" dedi. Nüfus cüzdanı olmadığı için devletin hiçbir imkanından faydalanamadığını ifade eden Batuş, çocuklarının kendisi gibi bir hayat yaşamasını istemediğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4 çocuğuyla atık topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN