Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gabi ve Pili evleniyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ndeki erkek filler 'Gabi' ve 'Pili', Sri Lanka'dan getirilecek dişilerini bekliyor. Dişi fillere gelinlik giydirilecek

Giriş Tarihi: 4.1.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ndeki 'Gabi' ve 'Pili' adlı iki erkek fil, Sri Lanka'dan getirilecek dişilerini bekliyor. Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler, "Sri Lanka'daki filleri, gerekli kan örnekleri yapıldıktan sonra evlenmeleri için Gaziantep'e getireceğiz. Fillere gelinlik giydirip, dünyada bir ilki gerçekleştireceğiz" dedi.

KIZ TARAFI 'OLUR' DEDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ve Hayvanat Bahçesi Destek Hizmetleri Daire Başkanı Celal Özsöyler haftada 30 bin kişinin ziyaret ettiği Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde, 'Gabi' ve 'Pili' adlı iki erkek fil için Sri Lanka'da çeşitli görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler olumlu sonuç verdi. Sri Lankalı yetkililerle anlaşma sağlandı. Fillerden kan örnekleri alındıktan sonra, bir olumsuzluğa rastlanmazsa, mart ayında dünyanın ilk fil düğünü yapılacak.

FİL SAYISI 4'E ÇIKACAK
Özsöyler, "Sri Lanka heyetini önce Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne davet ettik. Heyet, burada barınaklarımızı gezdi. İncelemenin ardından iki dişi fili ücretsiz olarak vereceklerini söyledi. Biz de heyet olarak Sri Lanka'ya gittik. Orada, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a gerekli bilgiler verildi. Kendileri de gerekli görüşmeleri yaptı. Bize iki dişi fil vermeye karar verdiler. Fillere gelinlik giydirip, dünyada bir ilki gerçekleştireceğiz. Sonuç olarak Gaziantep Hayvanat Bahçemizde 4 filimiz olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gabi ve Pili evleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN