Türkiye'nin en iyi haber sitesi

40'ıncı yıla 40 kütüphane

Kuruluşunun 40'ıncı yılını kutlayan Çukurova Üniversitesi'nin öğrencileri "40. Yıla 40 Kütüphane" projesini hayata geçirdi

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sinerji Kulübü önemli bir projeye daha imza attı. Üniversitenin 40'ıncı yılı etkinlikleri çerçevesinde Sinerji Kulübü'nce hazırlanan "40. Yıla 40 Kütüphane" başlıklı proje, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamına alındı. Bakanlık tarafından maddi kaynakla desteklenecek projeyle, Adana ve Osmaniye'deki 40 okula kütüphane kurulacak. "40. Yıla 40 Kütüphane" projesi kapsamında birçok sosyal etkinlik de düzenlenecek. Eğitimci, yazar ve Çukurova Üniversitesi'nden akademisyenler, kütüphane kurulan okullardaki öğrencilerle buluşacak.

GÖNÜLLÜLER UYGULAYACAK
Projeyle ilgili bilgi veren Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Umutcan Olmuş, projede 100 gönüllü üniversite öğrencisinin görev alacağını bildirdi. Proje kapsamında 40 kütüphane kurulmasının yanı sıra çeşitli aktiviteler yapılacağını da belirten Olmuş, "Genel sağlık eğitimleri, değerler eğitimi, sanatsal ve kültürel eğitimler, atölye çalışmaları ile kütüphane kurduğumuz noktalarda öğrencilerle birlikte fidan dikimi, huzurevi ve sevgi evi ziyaretleri de gerçekleştireceğiz. Ayrıca tarihi ve turistik geziler ile çeşitli seminer ve konferanslar, kitap okuma etkinlikleri bu proje kapsamında yapılacak" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40'ıncı yıla 40 kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN