Adana'da 5 Ocak coşkusu

Adanalılar, kentin kurtuluşunun 92'nci yıldönümünü bugün renkli törenlerle kutlayacak. Binlerce Adanalı, törenlerde 5 Ocak coşkusunu paylaşacak

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92'nci yıldönümü, bugün törenlerle kutlanıyor. Kutlamalar, saat 09.00'da Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu, Garnizon Komutanlığı temsilcisi ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı temsilcisi tarafından Büyüksaat'e bayrak çekilmesiyle başlayacak. Buradaki törende askerler saygı atışı da yapacak. Kutlamalar, saat 09.30'da Atatürk Parkı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla devam edecek. Buradaki törene Vali Hüseyin Coş başta olmak üzere Adana protokolü katılacak. Atatürk Parkı'ndaki çelenk koyma töreniyle aynı dakikalarda, 5 Ocak Anıtı'na da çelenk konulacak. Buradaki törene öğrenciler de katılacak. Kutlamaların en renkli bölümü ise istasyon binası önünde olacak. Uğur Mumcu Meydanı'ndaki tören, Vali Hüseyin Avni Coş, Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın halkın bayramını kutlamasıyla başlayacak. Şiirlerin okunması, bisikletli sporcuların Pozantı'dan getirdikleri bayrağı Vali Coş'a teslim etmesi ve halk oyunları gösterileriyle tören tamamlanacak. Hava yağışlı olursa tören Menderes Spor Salonu'nda gerçekleşecek. Öte yandan yarın Ceyhan'ın, 7 Ocak'ta ise Osmaniye'nin kurtuluşu kutlanacak.

ŞEHİTLER ZİYARET EDİLECEK
5 Ocak etkinlikleri, saat 09.00'da Şehit Duran Şehitliği'nin ziyareti, saat 12.00'de Küçükdikili Mahallesi Mezalimini Telin Anıtı'nın ziyareti, 12.30'da Yeşiloba Şehitliği'ni ziyaret ve saat 12.00'de Garnizon Komutanı'na şükran ziyaretiyle tamamlanacak. Adana'nın kurtuluşu kapsamında ayrıca 9 Ocak Perşembe günü saat 20.00'de Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda Türk Halk Müziği Öğretmenler Korosu bir konser verecek. Ertesi gün aynı mekanda yine saat 20.00'de ise Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda Kurtuluş Günü konseri verecek. Hafta boyunca Türkiye Jokey Kulübü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü de çeşitli etkinlikler yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da 5 Ocak coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN