Gaziantep'te 50 bin kişi iş sahibi olacak

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, "Kentimizde 100 bin olan istihdam, 150 bin olacak. Böylece 50 bin kişi daha evine ekmek götürebilecek" dedi

Giriş Tarihi: 7.1.2014
AK Parti Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatma Şahin, "Gaziantep'e hizmet etmekten gerçekten çok heyecan duyuyorum. Başarılı ekonomiye sahip kentimizde inşallah 100 bin olan istihdam 150 bin olacak" diye konuştu. Novotel'de gerçekleştirilen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in de katıldığı 'Kadın Çiftçi Eğitimi Sertifika Dağıtım Töreni'nde konuşan Fatma Şahin, "O kadar çok işimiz var ki. Başkanımız Asım Güzelbey ile beraber bu şehre örnek oluyoruz. Onun taşıdığı bayrağı alıp daha yukarıya taşımak benim boynumun borcu olacak" diye konuştu.

HİZMET MAKAMI
Her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu kaydeden Fatma Şahin, "Ülkemin en çok büyüyen şehirlerinden birinin kadın belediye başkan adayı olarak huzurlarınızdayım. Hemşerilerimin inşallah teveccühü ile de ilk kadın milletvekili olarak çıktığım şehrime, ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak dönmeyi çok önemsiyorum. Hizmet makamı olarak görüyorum. İnşallah, Yüce Mevlam, o makamları nasip eder, hakkını vermeyi, sorumluluğunun altından kalkmayı, nasip eder" dedi.

İSTİHDAM REKOR KIRACAK
Gaziantep'in bir sanayi şehri olduğuna dikkat çeken Şahin, "Organize sanayide 100 bin çalışanımız var. Gelecek yıl 150 bin istihdam üretmeyi bekliyoruz. Ülkenin işsizlik sorununa baktığımızda sanayi bölgelerinin önemi görülür. 170 ülkeye ihracat yapıyoruz. Kalkınmanın özü birey. İnsanımız çok önemli projeler üretebiliyor. Müteşebbis ruh çok önemli. Bundan sonraki süreçte, başarabilirsek inşallah halkımızın teveccühüyle bir ilki gerçekleştireceğiz. Belediye başkanlığı hep erkek işi olarak görülüyor. Bunun yapılabilirliğini de göstermiş olacağız inşallah" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te 50 bin kişi iş sahibi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN