Kursu bitirip kuaför oldular

İŞTAR Kadın Danışmanlık Merkezi kursunu bitiren kadınlar sertifika aldı

Giriş Tarihi: 7.1.2014
Mersin'de Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde, kadınlara ücretsiz hukuki, sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmeti veren İŞTAR Kadın Danışmanlık Merkezi'nin kadınların toplumdaki statüsünü yükseltmeye yönelik çalışmaları devam ediyor. Hizmete açıldığı 2010 yılından bugüne dek binlerce kadına ücretsiz hizmet veren İŞTAR, beceri ve meslek kurslarıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor.

SERTİFİKALAR MEB ONAYLI
İŞTAR Kadın Danışmanlık Merkezi'nin, Güneş Mahallesi'nde bulunan şubesi tarafından verilen ve 3 ay süren kuaförlük kursu sona erdi. Saçın yapısı, saç kesimi, geçici ve kalıcı saç şekillendirme, saçın renklendirilmesi konularında mesleki eğitim alan kadın kursiyerlere MEB onaylı sertifikaları törenle verildi. Törene, Akdeniz Belediye Başkan Yardımcısı Makbule Kaplan, belediye meclis üyeleri Tarfa Arıç, Fatmagül Demirtağ, Gurbet Kapancılar, Halk Eğitim Merkezi Eğitmeni Zeynep Özgüç, İŞTAR çalışanları ve kursiyerler katıldı.

ŞİDDETLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR VAR
Törende konuşan İŞTAR Kadın Danışmanlık Merkezi'nden Psikolog Fahriye Cengiz, kurumun, 2010 yılından bu yana kadına dair birçok çalışmaya imza attığını vurguladı. İŞTAR'ın, Güneş ve Çay mahallerinde açtığı şubelerle daha çok güçlendiğini de kaydeden Cengiz, kurum olarak sadece kadına yönelik şiddetin sonuçlarına yönelik değil, şiddetin önlenmesi çalışmalarını da yürüttüklerini anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kursu bitirip kuaför oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN