Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayaller kitap oldu

Giriş Tarihi: 8.1.2014

Çukurova GİAD'ındüzenlediği "Hayalimdeki Adana" yarışmasında ilk 40'a giren projeler kitaplaştırıldı

Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması, ilk 40'a giren projelerin kitaplaştırılmasıyla sonlandırıldı. Başvuruların 18 Nisan 2013 tarihinde sona erdiği yarışmaya 115 günde 206 fikir ve proje gönderildi. Toplam 10 bin lira para ödüllü yarışmada ilk 5'e giren yarışmacılara ödülleri, 28 Mayıs 2013 tarihinde yapılan törenle verilmişti.

110 SAYFALIK BİR ÇALIŞMA

Yoğun ilgi ve beğeni gören yarışmaya, Adana'nın birçok mahallesinden, her kesimden ve her gelir gurubundan insanlar katıldı. Adanalıların hayallerinin, fikirlerinin, olmasını istedikleri projelerin yer aldığı yüzlerce sayfayı bulan projeler özetleştirildi. İllüstrasyonlar çizildi ve yarışma 110 sayfalık kitabın baskısıyla son buldu. Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'nı kitabın baskısını da gerçekleştirerek sonlandırmanın mutluluk ve gururunu yaşayan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, "Sanki, bir çocuğum daha doğmuş gibi mutluyum. Çünkü bu kitapta Adana'nın geleceğine de damga vuracak projeler, Adanalıların istekleri, hayalleri var" dedi.

BAKANLARA DA GİDECEK

Hayalimdeki Adana kitabından bin 500 adet baskı yapıldığını bildiren Sakarya, şöyle konuştu: "Bu kitabı, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Adana'yı temsil etmeye niyetli adaylarımıza, hatta sonraki genel seçimlerde milletvekili adaylarımıza, başbakanımıza, bakanlarımıza vereceğiz. Bu sayede, Adanalı'nın beklentilerini de iletmiş olacağız. Biz Çukurova GİAD olarak Adanalı'ya hayallerini, isteklerini sormakla kalmayıp, bunları kitap haline de getirdik. Şimdi sıra kentimizi yönetenlerin bu projeleri hayata geçirmelerinde. Doğup, büyüdüğümüz, doyduğumuz kentimize vefa borcumuzu ödemek için hizmetlerimizi sürdüreceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayaller kitap oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN