Lütfü Savaş'a tepki büyüyor

AK Parti oylarıyla seçildiği Antakya Belediye Başkanlığı için bu kez CHP adına yarışan Lütfü Savaş'a her iki partinin tabanından büyük tepki var

Giriş Tarihi: 8.1.2014
AK Parti'den yeniden aday gösterilmeyince soluğu CHP'de alan ve yaptığı girişimler sonucu bu partinin Büyükşehir adayı ilan edilen Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a tepkiler giderek büyüyor. Savaş'ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi durumunda yeniden AK Parti'ye geçeceği söylentileriyle çalkanan Hatay'da CHP'liler büyük bir ikilem içinde.

TEPKİLER BİTmiyor

Savaş'ın CHP genel merkezi tarafından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmesine CHP tabanı çok tepkili. Böyle bir kararın halka sorulmadan alınmasını eleştiren CHP'lilerin büyük kısmı, sandığa gitmeyi düşünmüyor. Savaş'ın adaylığına karşı çıkarak sert açıklama yapmalarına rağmen şimdi destek mesajı veren parti ilçe başkanlarına da CHP tabanı çok kızgın. Siyasi arenada kendisini kimse tanımazken büyük destek vererek başkanlık yolunun açılmasına neden olan AK Parti Hayat Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin'e rakip olduğu için AK Partililerin de tepkisini çeken Lütfü Savaş'a bir darbe de Büyükşehir Meclisi'nden geldi. AK Partili üyeler, Savaş'a tepkilerini, denetleme komisyonunun üye sayısını 3'ten 5'e çıkararak gösterdi.

TEKLİFLER REDDEDİLDİ

Sert tartışmaların yaşandığı belediye meclisinde AK Parti'li üyeler tarafından köşeye sıkıştırılan Savaş'ın ve yeni partisi CHP'li üyelerinin verdiği teklifler meclisten geçmedi. Başkan'ın parti değiştirmesi nedeniyle tamamen kilitlenen mecliste gündem dışı gelen norm kadro değişikliği ve bazı işçilerle sözleşme yenileme teklifi de AK Parti'li üyelerin verdikleri red kararı ile geçmedi.

ANTAKYA 2 YIL GERİLEYECEK
Denetleme Komisyonu'nun üye sayısının 3'ten 5'e çıkarılmasını değerlendiren siyasi çevreler Savaş'ın bu kararla tamamen köşeye sıkıştırıldığını ve icraat yapamaz hale getirildiğini belirterek, meclisin kilitlendiğini söyledi. Bu durumun Antakya'nın aleyhine olduğunu belirten siyasiler, "Bu Antakya'nın 80 gün boyunca hizmet alamayacağı anlamına geliyor. Zaten durumu içler acısı olan Antakya en az 2 yıl geriye gidecek" yorumunu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lütfü Savaş'a tepki büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN