Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rakipsiz Leyla

Adanalı engelli atlet Leyla Gökalp, 5 Ocak Kurtuluş Yarı Maratonu'nda rakibi olmadığı için yarışı birinci olarak tamamladı. Milli sporcu buruk sevinç yaşadı

Giriş Tarihi: 8.1.2014
Adana Amatörce Spor Kulübü'nün engelli milli atleti Leyla Gökalp, 5 Ocak Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda 22 kilometrelik parkuru 1 saat 43 dakikada koşarak birincilik kürsüsüne çıktı. Maratonda engelli kadın atletler kategorisinde tek başına koşan Gökalp, varış çizgisine rakibi olmadığı için şampiyon olarak ulaştı.

SPOR ONUN HAYATI
İki yaşındayken geçirdiği rahatsızlık sonrasında tekerlikli sandalyeye mahkum olan Gökalp sporla hayata tutundu. Antrenör Nuray Sev Özdemir ve Orhan Özdemir'in desteğiyle kendini geliştiren Leyla Gökalp tüm engelleri aşarak atletizmde önemli başarıların altına imzasını attı. Gökalp, katıldığı yarış ve maratonlarda sayısız derece elde etti.

TEK BAŞINA KOŞTU
Son olarak yarıştığı 5 Ocak Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu'nda rakibi olmadan koştuğuna dikkat çeken milli sporcu, "Adana'da bu durum hep başımıza geliyor. Çünkü bu maratonda masraflarımızın çok küçük bir bölümü karşılanıyor. Maliyet yüksek olunca ve beklediğimiz desteği alamayınca engelli sporcular olarak davet edildiğimiz organizasyonlara gidemiyoruz" dedi.

YARIŞIN TADI OLMADI
Adana'ya Türkiye'nin dört bir yanından birçok engelli atletin gelmek istediğini ancak yarış için verilen ödeneğin düşük olması nedeniyle maratonda tek başına koştuğunu söyleyen Gökalp, "Durum böyle olunca tek başıma rakipsiz yarıştım ve birinci oldum. Hem mutlu hem de buruk bir derece oldu benim için. Çünkü bu işte rakip olunca yarışın tadı geliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rakipsiz Leyla
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN