Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'ya 10 yılda kişi başına 58 ağaç

Nüfusu 2 milyon 125 bin olan Adana'ya son 10 yılda 124 milyon ağaç dikildi. Böylece kişi başına dikilen ağaç sayısı 58'i buldu

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Adana'nın Çukurova ilçesine bağlı Küçükçınar köyü Kıllıcami Mahallesi mevkiinde 80 dekarlık alana 5 bin fidan dikildi. Vali Hüseyin Avni Coş, "10, 20, 30 ağaç söz konusu olduğunda çevreci geçinenler var. Fakat son 10 yılda Adana'da 124 milyon ağaç dikildiğini onlar bilmez. Büyük Atatürk 'Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır' diyor. İşte orman teşkilatımız da birçoğumuzun bilmediği gibi sessiz ve derinden çalışarak, Adana'da 10 yılda 124 milyon ağaç dikti" dedi.

TEŞKİLATIN MANTIĞI DEĞİŞTİ

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, "Orman teşkilatları hükümetimiz döneminde 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesiyle hareket eden bir kurum haline geldi. Artık orman köylümüze ceza kesmekten çok köylümüzü nasıl yaşatırız dönemine geldik" dedi. Orman Bölge Müdürü Abdurrahman Acer ise, son 10 yılda ülke genelinde 2,8 milyar adet fidanın toprakla buluştuğunu, bunun dünyada hatırı sayılır bir rekor olduğunu belirterek, bu anlamda Türkiye'nin dünyada ilk 3'te yer aldığını söyledi.

VALİ COŞ'TAN BAYRAK

Konuşmaların ardından Vali Hüseyin Avni Coş, Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, Çukurova Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve diğer katılımcılar Orman Genel Müdürlüğü tarafından, Adana Çimento Sanayi Türk AŞ'nin rehabilite ettiği alana 5 bin adet fidan dikti. Vali Coş törene katılanlara Türk bayrağı dağıttı ve dikilen her fidanın özenle korunmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya 10 yılda kişi başına 58 ağaç
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN