Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet müdürleri arasında atamalar

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Emniyet Müdürleri kararnamesine göre Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay'ın arasında bulunduğu 15 ilin emniyet müdürü merkeze alındı, yerine yenileri atandı

Giriş Tarihi: 9.1.2014
Bir süreden beri Emniyet bünyesinde yaşanan görev değişikliklerine 15 ilin emniyet müdürü de eklendi. Aralarında Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay Emniyet Müdürlerinin bulunduğu 15 ilin emniyet müdürü ile 1 Emniyet Genel Müdür Yardımcısı merkeze çekildi. Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'ın yerine aslen Osmaniyeli olan Polis Başmüfettişi Cengiz Zeybek, Mersin Emniyet Müdürü Arif Öksüz'ün yerine ise yine Polis Başmüfettişi Hasan Hüseyin Bahar görevlendirildi.

RESMİ TÖRENLE BAŞLAYACAKLAR

Kahramanmaraşlı olan Düzce Emniyet Müdürü Ali Gezer Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın'ın yerine atanırken, Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç'ın yerine ise Niğde Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ atandı. Yeni emniyet müdürlerinin kısa sürede görev gelerek yapılacak resmi törenle çalışmalarına başlayacağı bildirildi.

ADANA EMNİYET MÜDÜRÜ CENGİZ ZEYBEK
1962 yılında Osmaniye'de dünyaya geldi. İlköğrenimini Adana'da tamamladıktan sonra, 1980 yılında Polis Koleji, 1984 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. Sırasıyla; Kırşehir, Rize İli Pazar İlçesi, Edirne İl merkezi ve Uzunköprü İlçesi, İsveç Stokholm, Kahramanmaraş ve Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığında görev yaptı. 2007 yılı Temmuz ayında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Merkez Emniyet Müdürü unvanı ile Emniyet Genel Müdürlüğü emrine, 2008 yılı Şubat ayında ise Polis Başmüfettişi unvanı ile EGM Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesine atandı. 2009 tarihli kararname ile Kars İl Emniyet Müdürü görevine atandı ve 30 Haziran 2009 tarihinde görevine başladı. Çok sayıda Maaş Taltifi ve Takdirname ile ödüllendirildi. Evli ve 3 çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

GAZİANTEP EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ GEZER
Kahramanmaraş'ta 1962 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kahramanmaraş'ta tamamladı. Polis Akademisi'ni 1986'da bitirdi. Mesleğe başladığı 1986 yılından itibaren sırasıyla: 1986-89 EGM-Güvenlik Daire Başkanlığı, 1989-90 Van Emniyet Müdürlüğü, 1990-95 Elazığ Emniyet Müdürlüğü, 1995-2006 Adana Emniyet Müdürlüğü, 2006- 09 Malatya Emniyet Müdürlüğü bünyelerinde değişik birimlerde görev yaptı. 2009 yılı Temmuz ayında 1.Sınıf Emniyet Müdürü olarak terfi etti. Mesleki ve kişisel gelişim programlarından "Kriz Müdahale Kursu" için 2000 yılında New Mexico-ABD'de; "Kritik Vaka Yönetimi Kursu" için 2004 yılında Louisianne-ABD'de; "Toplanma Özgürlüğü Kursu" için 2007 yılında Londra-İngiltere'de bulundu. Evli ve üç çocuk babası olan Gezer İngilizce biliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet müdürleri arasında atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN