Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vaka analizinde öğrenciler terledi

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencileri, 2'nci kez düzenlenen Vaka Analizi Yarışması'nda büyük bir heyecan yaşadı

Giriş Tarihi: 10.1.2014
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (EMÖT) tarafından "II. Vaka Analizi Yarışması" düzenledi. Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonu'nda yapılan yarışma iki etapta gerçekleşti. Yarışmanın birinci etabı Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Oya H. Yüreğir tarafından "Vaka Analizi Eğitimi" verilmesiyle tamamlandı. Eğitimin hemen ardından yapılan ön elemede de yarışmacı gruplar belirlendi.

ÇÖZÜM ARADILAR
İkinci etapta ise ön elemeyi geçen gruplar, Expel İlaç San. Mak. Tic. Ltd. şirketinden alınan "vaka"ya çözüm aradı. Vaka üzerinde çalışmalarını gerçekleştiren yarışmacı gruplar kendilerine verilen sürenin sonunda da, "Prof. Dr. Rızvan Erol, Prof. Dr. Serap Çabuk, Doç. Dr. Oya H. Yüreğir ve Sunar Mısır Fabrika Müdürü Murat Değirmen'den oluşan jüriye sunumlarını gerçekleştirdi. Yarışmada 1. gelen grup üyelerine DİEM English Globe'dan ücretsiz dil kursu, 2. ve 3. olan gruplara ise Orkun Eğitim Kurumlarından sertifikalı ücretsiz Autocad ve Catia kursu hediye edildi.

BAŞARI YÜKSELİYOR
EMÖT tarafından düzenlenen yarışmanın çok heyecanlı geçtiğini belirten basın sorumlusu Öykü Yaşar, "Öğrenci arkadaşlarımız çok iyi hazırlanmıştı. Seçici kurul seçmeleri yaparken ekiplerin heyecanı görülmeye değerdi. Bu tür aktiviteler eğitim başarımızı daha da yükseltiyor" dedi. Öykü Yaşar ayrıca yarışmaya destek veren tüm sponsor firmalara da teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vaka analizinde öğrenciler terledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN