Patlak lastikle dolandırdılar

Akaryakıt istasyonu sahibi Mustafa Ökmen, bankadan çektiği 100 bin lirayı akıl almaz bir yöntemle dolandırıcılara kaptırdı. Adana polisi her yerde paralarla kaçan iki dolandırıcıyı arıyor

Adana'da akaryakıt istasyonu sahibi Mustafa Ökmen (24), dolandırıcıların akıl almaz yönteminin kurbanı oldu ve bankadan çektiği 100 bin lirayı kaptırmanın şaşkınlığını yaşadı. Polis paralarla birlikte kaçan iki dolandırıcıyı yakalamak için çalışma başlattı. Mustafa Ökmen, "Para dolu poşeti arabamın ön koltuğuna koydum. Bu sırada lastiğimin patlak olduğunu fark ettim. Onunla ilgilenirken dolandırıcılar parayı alıp kaçtı. Nasıl bir oyuna geldim anlayamadım" dedi.

PLANLARINI UYGULADILAR

Olay Turhan Cemal Beriker Bulvarı Sebze Hali yanında bulunan bir bankanın önünde meydana geldi. Petrolcü Mustafa Ökmen para çekmek için 01 CHL 47 plakalı otomobiliyle bankanın önüne geldi. Aracını park eden Ökmen bankaya girerken, iki dolandırıcı harekete gerçi ve otomobilin sağ arka lastiğini patlattı. Bu sırada Ökmen içinde 100 bin lira olan poşetle bankadan çıktı, aracına binerken lastiğin patlak olduğunu fark etti. Bu sırada dolandırıcılar harekete geçti. Birisi Ökmen'in yanına yaklaşıp adres sorma bahanesiyle oyalarken, diğeri usulca kapıyı açıp para dolu poşeti alarak kaçtı. Diğer dolandırıcı da bir süre sonra oradan uzaklaştı. Patlayan lastiğini değiştirdikten sonra aracına binen Mustafa Ökmen parasının olmadığını görünce durumu anladı. Hemen polisi aradı. Olay yerine gelen polisler, dolandırılan genç petrolcünün verdiği eşgal doğrultusunda iki zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

"İKİSİ DE KOŞARAK GİTTİ"
Olayın şokunu yaşayan Mustafa Ökmen'in polise verdiği ifadesinde, "Bankadan 100 bin lira çektim. Otomobilin yanına geldiğimde arka lastiğin patlak olduğunu fark ettim. Bu sırada 25 yaşlarında başında bere olan ve Türkçesi iyi olmayan bir kişi adres sordu. Ben ona adresi tarif ederken birden koşmaya başladı. O anda bir kişinin daha koştuğunu gördüm Lastiği tamir ettikten sonra otomobile bindiğim sırada paranın çalındığını fark ettim" dediği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlak lastikle dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN