"Adana'ya Güç Verenler" için hazırlanan kitap tamamlandı

Adana'da katkı koyanların fotoğraflandığı "Adana'ya Güç Verenler" projesi hayata geçirildi

Giriş Tarihi: 12.1.2014
Adana Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu ve bazı sosyal derneklerin işbirliğiyle gerçekleştirilen "Adana'ya Güç Verenler" projesinin ilk etabı, 25 kişinin fotoğraflarının çekilip kitaplaştırılmasıyla tamamlandı. Projenin ilk etabı kapsamında, sergi, imza günü ve konser etkinlikleri de düzenlenecek. 16 Ocak'ta 75'nci Yıl Sanat Galerisi'nde fotoğraf sergisi, 17 Ocak'ta Altınoran Sanat Galerisi'nin açılışı ve fotoğraf sergisi, 18 Ocak'ta ise Kitap Fuarı'nda imza günü ve Çukurova Üniversitesi'nde Toktay Sökmen-Yalçın Yüreğir konseri gerçekleşecek.

HERKESE BİNER KİTAP

Koordinatörlüğünü Nazan Gökkaya ve Erhan Yelekçi'nin yürüttüğü, sanat danışmanlığını ise Haluk Uygur'un yaptığı projenin ilk etabı 1,5 yıl sürdü. Kentin kültürel, sanatsal, ekonomik ve sosyal hayatına katkıda bulunan, eğitim dünyasında önemli hizmetleri olan isimlere 'saygı duruşu' amacıyla başlatılan projede 25 kişinin fotoğrafları 25 fotoğraf sanatçısı tarafından çekildi. Ayrıca hayat hikayeleri biyografi olarak derlendi. Listedeki her isim için, fotoğraf ve biyografilerden oluşan kitaplar hazırlandı ve biner adet basıldı.

GELECEK NESİLLER İÇİN

Proje kapsamında poz verenler ve fotoğrafları çekenler Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu'nun galerisinde bir araya geldi. Toplantıda 16-18 Ocak tarihleri arasındaki etkinliklerin detayları tartışıldı. Sanat Danışmanı Haluk Uygur, projenin amacının, Adana'ya katkıda bulunan isimleri gelecek nesillerin de tanımasını sağlamak olduğunu söyledi. Uygur, projenin ikinci etabında 10 kişinin daha fotoğraflarının çekilmesinin planlandığını belirtti.

KİMLERİN FOTOĞRAFI ÇEKİLDİ
Fevzi Acevit, Prof. Dr. Mahir Gülşen, Mithat Özhan, Prof.Dr. Can Özşahinoğlu, Hüseyin Çelik, Prof. Yalçın Remzi Yüreğir, Prof. Güneş Yüreğir, Elizabeth Ayas, Mahmut Hazım Kısakürek, Ferdane Bayıldıran, Süleyman Girmen, Selami Tekkazancı, Çetin Yiğenoğlu, Teyfik Kısacık, Prof. Cahangir Novruzov, Ali Duran Karakaya, Orhan Apaydın, İsmet Atlı, Dr. Ahmet İhsan Çay, Süleyman Onatça, Etem Çalışkan, Toktay Sökmen, Muzaffer İzgü, Sinan Tanyıldız ve Nihat Geven
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Adana'ya Güç Verenler" için hazırlanan kitap tamamlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN