Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlacı spor oldu

Adana'da 3 yıl önce geçirdiği kaza sonucu boynundan aşağısı felç kalan Fırat Arsunar, yüzde 100 engelli olsa da yüzme tutkusuyla yaşama tutundu. Aksunar, yüzmede şampiyonaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 12.1.2014
Adana'da, trafik kazası sonucu omurilik zedelenmesine bağlı olarak boynundan aşağısı felç kalan Fırat Arsunar (25), ailesinin de desteğiyle fizik tedavide kol ve bacaklarını oynatmayı başarıp yüzme sporuna yöneldi. Eve kapanmak yerine hayata dört elle sarılan Arsunar, sporcusu olduğu kulüp bünyesinde şampiyonaya hazırlanıyor. Bedensel engelli Arsunar, 27 Aralık 2010'da geçirdiği trafik kazası nedeniyle felç kaldığını söyledi.

İNANDIM VE BAŞARDIM
Annesi ve babasının desteğiyle fizik tedavide ilerleme kaydettiğini, ellerini ve ayaklarını oynatabildiğini belirten Arsunar, "Sadece gözlerimi kapatıp kaşlarımı oynatabiliyordum. Düzenli çalışma programıyla vücudumu kazanmaya başladım. Şimdi de yüzüyorum. Doktorlar ümitsiz konuştu ama bunu başararak benim gibi insanların bir yere varabileceğini gösterdim" dedi.

MART'TA ŞAMPİYONA VAR
Kazadan önce futbol, karate, yüzme ve bisiklet sporlarıyla uğraştığını dile getiren Arsunar, inanmanın, başarmanın yarısı olduğunu anlattı. İnancı sayesinde başardığını vurgulayan Arsunar, "Şimdi sırt üstü yüzüyorum. Engelli olan kişilerin benim gibi başarılı olabileceğine inanıyorum. Mart ayındaki engelliler şampiyonasına hazırlanıyorum. Eve kapanmak yerine yaşama sporla sarıldım" diye konuştu.

AİLESİ SÜREKLİ YANINDA
Anne Aynur ve baba Sezai Arsunar da destek verdikleri çocuklarının başarısıyla gurur duyduklarını, durumunun daha da iyileşeceğine inandıklarını belirtti. Atlas Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Zehra Eruçar ise bünyelerindeki 25 engelli sporcunun yüzme, halter, masa tenisi ve boccia branşlarında çalışmalar yaptıgını ve başarılı olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlacı spor oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN