Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyük Türkiye için istikrarı korumalıyız

Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 'Büyük Türkiye' hedefine ulaşmak için siyasi ve ekonomik istikrarın korunması gerektiğini söyledi

Giriş Tarihi: 13.1.2014
Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu 2013 yılında hazırlanan projelerin 2014 yılında uygulanmaya başlanacağını, 2014 yılının daha da verimli geçeceğini belirtti. Yeni yıla ilişkin beklenti ve görüşlerini açıklayan Tiryakioğlu, ekonomik ve siyasi istikrarın birbiriyle paralellik gösterdiğini belirterek borsacılık alanında yeniliklerin 2014 yılında uygulamaya gireceğini söyledi. Gaziantep Ticaret Borsası'nın ürün ihtisas borsacılığı, lisanslı depoculuk ve elektronik borsacılık sistemlerini uygulamaya geçireceğini de müjdeleyen Tiryakioğlu, Üniversite-Borsa işbirliğinin üst safhalara taşınacağını ve ürün geliştirmeye yönelik çiftçilere gerekli desteğin verileceğini de belirtti. Tiryakioğlu, "2013 yılı, bizim için birçok konuda projelerin hazırlanması ve alt yapı oluşturulmasıyla geçti. Yeni yılla birlikte, aldığımız birçok kararı uygulamaya ve hayata geçirmeye çalışacağız" dedi. Özellikle elektronik borsacılık, ürün ihtisas borsacılığı ve lisanslı depoculuk için 2014'ün 'uygulama yılı' olacağını belirten Tiryakioğlu, "Üyelerimizin ve üreticileri gerekli akademik desteği alabilmesi için üniversitelerle iş birliğini artıracağız. AR-GE ve inovasyon çalışmalarına hız vererek borsamızın uluslararası borsalar arasında önemli bir noktaya gelmesini sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Paralellik var
Ahmet Tiryakioğlu, ekonomik göstergelerin siyasi istikrarla parelel ilerlediğini ifade ederek, bu istikrarın sürmesi gerektiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyük Türkiye için istikrarı korumalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN