Çocuklar demokrasiyi anaokulunda öğrenecek

Giriş Tarihi: 13.1.2014
Okul öncesi eğitim çağındaki öğrencilere, demokrasi ve temel insan haklarını öğretecek olan 'Çeşitliliğimiz Zenginliğimizdir' projesi Antakya'da törenle hayata geçirildi. Proje okul öncesi öğrencilerin insan hakları ve temel özgürlükler konusunda bilgi, beceri ve anlayış kazanmalarını sağlamayı ve davranışlarını geliştirmeyi hedefliyor. Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Programı çerçevesinde hazırlanan projenin yürütücülüğünü Antakya Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Kız Teknik ve Meslek Lisesi yapıyor.

ÖNEMLİ DEĞERLER
Avrupa Birliği tarafından da desteklenen ve bir yıl sürecek olan projenin açılış töreninde konuşan Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, "Projenin ilimizin demokrasi hayatına önemli katkıda bulunacağını düşünüyorum" dedi. Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da demokrasi, vatandaşlık hakları ve insan hakları kavramlarının, 3 yaşından itibaren çocuklarda olgunlaşması gereken önemli değerler olduğunu söyledi.

HOŞGÖRÜ ATÖLYESİ

Okul Müdürü ve Proje Sorumlusu Hatice Soydan Sarcan ise proje ve projenin amaçları konusunda bilgiler verdi. Projeleri kapsamında okullarında oluşturulan Hoşgörü ve Tasarım Atölyesi'nde okul öncesi eğitimde demokrasi ve insan hakları eğitimi uygulama modülü geliştirilmesi pilot uygulamalarının gerçekleştirileceğini belirten Sarcan, "Atölyemizdeki bu pilot uygulamaya iştirakçi okullarımız olan Zübeyde Hanım, Sabiha Gökçen, İpek, Latife Hanım ve Ovakent anaokullarından bin 834 öğrenci katılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar demokrasiyi anaokulunda öğrenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN