Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkusunu yendi yürümeye başladı

Gaziantep'te doğuştan kalça çıkığı olan 25 yaşındaki hasta, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde ameliyatla sağlığına kavuştu. Genç kadın bir gün sonra ayağa kalktı

Giriş Tarihi: 13.1.2014
Gaziantep'te Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde ameliyat edilen doğuştan kalça çıkığı olan genç kadın ertesi gün ayaklarının üzerine bastı. Doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığı bulunan 25 yaşındaki Zeynep Ölken'e, hastalığın tanısı konulduktan sonra gittiği pek çok sağlık kuruluşunda ameliyat olması gerektiği, ancak ameliyatın zor ve tam olarak düzelememe ihtimali olduğu söylendi. Bu nedenle uzun süre ameliyat olmaktan korkan Ölken, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nin yaptığı başarılı çalışmaları duyunca ameliyat olmaya karar verdi.

GÜÇLÜKLE YÜRÜYORDU
Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlarından Opr. Dr. Gökhan Sever'e başvuran Zeynep Ölken'in, her iki kalçasında hareket kısıtlılığı ve ciddi ağrısı olduğu ve zorlukla yürüdüğü görüldü. Opr. Dr. Sever, yaptığı görüşme neticesinde, ameliyat olması gerektiği konusunda hastayı bilgilendirdi ve ameliyat kararı verildi. Çok nadir uygulanan bir cerrahi yöntemle Ölken'in her iki kalçasına aynı anda ardışık olarak total kalça protezi uygulandı.

AMELİYAT 3 SAAT SÜRDÜ

Hastayla ameliyat öncesi bir risk değerlendirmesi yapıldığını söyleyen Opr. Dr. Sever, "3 saat süren başarılı bir operasyon sonrasında hasta ertesi gün ayağa kaldırılarak ayaklarının üzerine basması sağlanmıştır. Ameliyattan 5 gün sonra taburcu edilen hasta gayet mutlu bir şekilde hastanemizden ayrıldı. Ameliyattan 15 gün sonra kontrole geldiğinde hastamızın sağlık durumunun ve moralinin çok iyi olduğu gördük" dedi.

YILLARCA KORKMUŞTU
Sağlığına kavuşan Zeynep Ölken ise yıllarca ameliyatın olumsuz sonuçlanabileceği endişesiyle, sıkıntılı bir hayat sürdürdüğünü, ancak Opr. Dr. Sever'i tanımasıyla hayatının değiştiğini söyledi. Ölken, "İyi ki bu hastaneyi, doktorumu tanımışım. Bundan sonra sağlıklı ve rahat bir hayat sürebileceğim. Şükürler olsun. Hem hastaneden, hem de doktorumdan Allah razı olsun" diyerek, mutluluğunu dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkusunu yendi yürümeye başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN