Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ayrıştırmaya değil birleştirmeye geldik"

MHP Hatay Büyükşehir Adayı Mete Aslan, "Herkesi birleştirmeye geldik. Samandağ'dan Hassa'ya, Armutlu Mahallesi'nden Esentepe'ye kadar herkese hizmet edeceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 14.1.2014
MHP, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan'ı görkemli bir törenle tanıttı. İl Binası önünde düzenlenen toplantıda ilçe belediye başkan adaylarını da seçmenlerine teker teker tanıtan MHP'de en çok ilgiyi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aslan gördü. Mitinge dönüşen toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

HERKESİ TEMSİL EDECEK

Parti olarak sadece Türk milleti ile ittifak ederek aday tespitlerini yaptıklarını belirten Çirkin, "Alevi kardeşlerimizi de Sünni kardeşlerimize de, Arapça konuşanı da Kürtçe konuşanı da, Hıristiyan vatandaşlarımızı da top yekun Hatay'ı kucaklayabilecek ve Hatay'a güven verebilecek biri olsun diye yola çıktık. Herkese sorduk. Sonunda da bugün gurur ve şerefle takdim ettiğimiz Mete Aslan adında buluştuk" dedi.

BELEDİYECİLİK SANATTIR

15 yıl başka partiden belediye başkanlığını yaptıysa da her kesimden MHP'li olarak görüldüğünü belirten Mete Aslan, "Belediyecilik bir sanattır. İnsanları sevmektir. Kimsenin dini ve mezhebi bizi ilgilendirmez. Çünkü herkes kendi inancı ve vicdanı ile Allah'a karşı sorumludur. Hatay'da Türk milleti vardır, Türk insanı vardır. Devletini milletini seven herkes başımızın tacıdır. Biz ayrıştırmaya değil, birleştirmeye geldik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ayrıştırmaya değil birleştirmeye geldik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN