Hayallerin kitabı Bakan Güllüce'de

Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'ndaki ilk 40 projenin yer aldığı kitap, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye takdim edildi

Giriş Tarihi: 16.1.2014
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), Adana'ya katkı koymak amacıyla hazırladığı projelerinden biri olan Hayalimdeki Adana Fikir ve Proje Yarışması'nda ilk 40'a giren projelerin yer aldığı kitap, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye takdim edildi. Kitaptaki projeleri tek tek inceleyen Güllüce, Adana'ya hayat verecek, renk getirecek bu projelerden bazılarının başka illerde de uygulanabileceğini söyledi.

DÜNYA KENTİ ADANA

Projelerin illüstrasyonlarının da yer aldığı 110 sayfalık kitap, belediye başkanlarına, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde yönetime talip olan belediye başkan adaylarına, bakanlıklara gönderilmeye başlandı. Çukurova GİAD Saymanı Hakan Burç, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'yi ziyaret ederek, "Gelecekte dünya kenti Adana" düşüncesiyle basılan kitabı takdim etti. Kitabı inceleyen Güllüce, Adanalıların en çok ne istediğini sordu.

İNCELEDİ, ÖVGÜ YAĞDIRDI
Hayvanat bahçesiyle ilgili projeyi okuduğunda, Adana'da hayvanat bahçesi olmadığını öğrenen Güllüce, "Adana gibi bir yerde olması gerekirdi" diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Güllüce, Sugözü Termik Santrali'nden çıkan sıcak suyun seralarda kullanılması projesi için de, "Çok güzel bir proje. Başka illerimizde de buna benzer şekildeki çalışmalar kullanılabilir. Kitap harika bir çalışma olmuş" yorumu yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayallerin kitabı Bakan Güllüce'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN