Mete Aslan: Bizim işimiz belediyecilik

Giriş Tarihi: 16.1.2014
MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mete Aslan, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ederek habercilerin sorularını yanıtladı. Adaylığı ile ilgili sorulara içtenlikle yanıt veren Mete Aslan, Mevlana'nın, "Hamdım, piştim, yandım" sözünü hatırlatarak, "Belediyecilikte hamlık ve pişme dönemini geride bıraktım. Yanmış olarak Hatay halkının karşısına çıktım. 30 yıllık belediye tecrübemiz var. Geçmişte yaptıklarımızada herkes tanık" dedi.

AYIRIMCILIK YAPAMAZ

Belediyecilikteki başarının insanları sevmekten geçtiğini belirten Mete Aslan, "Eğer insanları sevmezseniz o zaman belediyecilik yapmayacaksınız. Belediye başkanının, 'o bana oy verdi, bu vermedi' diye ayırımcılık yapma şansı yok. Koltuğa oturduğun andan itibaren parti rozetini çıkarıp, kentin rozetini takmak zorundasınız. Hatay ve ilçelerini bir bütün olarak görüyorum. İskenderun Belediye Başkanlığı dönemimde herkese eşit hizmet götürdüm" diye konuştu.

KİMSEYE MUHTAÇ OLMAZ

Kafasında birçok proje olduğunu ve göreve geldiğinde bunların hepsini hayata geçireceğini söyleyen Mete Aslan, "Belediyecilik akıl işidir. Şimdi ortaya çıkıp, 'hükümet desteği olmazsa işler yürümez' sloganları atılıyor. Buna kesinlikle katılmıyorum. Bir belediye başkanının hükümete ihtiyacı olmamalı. Belediyenin gelirleri ve yetkileri yasalarla belirlenmiş. Akıllı bir başkan işlerini iyi yapar, kimseye muhtaç olmadan hizmet üretir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mete Aslan: Bizim işimiz belediyecilik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN