Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzikte çıta yükseliyor

Polifonik Koro, Adanalılara yeni bir müzik lezzeti tattıracak

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarı bünyesinde polifonik (çok sesli) koro kuruluyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Türk ve Anadolu müziğinin melodileriyle evrensel müziği buluşturup, kentin kültür sanat çıtasını yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

KORONUN KADROSU GENİŞ

Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı bünyesinde kurulan polifonik koro, ilk konserini mayıs ayında gerçekleştirecek. Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuarı'nca oluşturulan koroda 1 şef, 26 korist, 1 piyano öğretmeni bulunuyor. Çok sayıda sanat müziği ve halk müziği korosu bulunan Adana'da, polifonik bir koronun Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulması, sanat camiasında sevinç yarattı.

TÜRK MÜZİĞİ MOTİFLERİ

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana'nın sanat altyapısı çok güçlü bir şehir olduğuna dikkat çekerek, "Kentimizdeki sanatsal faaliyetlerin zenginleşmesi için üzerimize düşeni yapıyoruz ve bunu artırarak devam ettireceğiz. Belediyemiz konservatuvarı bünyesinde oluşturulan polifonik koronun uzun soluklu bir sanatsal yapı olacağına inanıyorum. Polifonik koro, Türk müziğinin motifleriyle, evrensel müziğin güzelliğini birleştirip sanatsal şölenlere imza atacak. Adana'mızın sanat çıtası böylece daha yukarı çıkacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzikte çıta yükseliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN