Tarsus Amerikan Koleji'nde Gotik Sanat Sergisi açıldı

Giriş Tarihi: 19.1.2014
Tarsus Amerikan Koleji hazırlık sınıfı öğrencileri görsel sanatlar derslerinde gördükleri "Gotik Sanat" çalışmalarındaki ürünlerini sergiledi. Görsel sanatlar öğretmeni Tülay Okan sergi açılışında yaptığı konuşmada, Gotik'in kendine has özelliği olan bir sanat anlayışı ve yazı şekli olduğunu, Gotik yazıların ilk baskı denemelerinde denendiğini belirterek, 50 hazırlık sınıfı öğrencisinin derslerde gördükleri çalışmalar ışığında yaptıkları eserleri sergide görücüye çıkardıklarını söyledi.

SEMBOLLER

Yarasa, örümcek ve vitray gibi çalışmaları sergilediklerini belirten Tülay Okan, "Gotik döneminin sembollerini bu sergide değerlendirdik. Gotik dönemine has siyah renkte ürünleri sergiye çıkardık. Sergimiz bir hafta süreyle açık kalacak" dedi. Okan, görsel sanatlar dersinin yanı sıra, müzik ve Türk dili ve edebiyatı derslerinde de aynı temaya yönelik yapılan ortak çalışmalarla öğrencilerin gotik mimari, kaligrafi, müzik, resim, heykel ve moda hakkında bilgi sahibi olduklarını belirtti.

KATEDRALİN

Okan, "Bu disiplinler arası işbirliği süreci sonunda, dönemin en önemli mimari örneklerinden olan Notre Dame Katedrali'nin gül pencerelerinden yola çıkılarak yaptıkları vitray çalışmalarını, gotik dönemin günümüz müziğine etkileri hakkındaki projelerini ve okudukları Gotik edebiyat eserleri hakkındaki incelemelerini "Gotik Sanat Sergisi"nde sergiliyoruz" diye konuştu. Amerikan Koleji öğrencilerinin "Gotik" konseptine uygun siyah kıyafetlerle katıldığı sergi, görsel zenginliği arttırdı. Sergi açılışına Amerikan Koleji Müdürü Tekin Baransel de katıldı ve öğrencileri kutladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus Amerikan Koleji'nde Gotik Sanat Sergisi açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN