Hatay'da ilk muz hasadı

Giriş Tarihi: 20.1.2014
Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı çerçevesinde gerçekleştirilen fidan dağıtım töreni ve muz hasadı, Hassa ilçesinde gerçekleştirildi. Hassalı işadamı Nuri Gündoğdu'nun muz serasında gerçekleşen törende konuşan Vali M. Celalettin Lekesiz "Reyhanlı Barajı, Aşağı Menzelet Projesi, Karaçay gibi sulama hizmetlerinin iyileştirilmesi için yapılan çalışmalar devam ederken, Hatay İli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı da bizim tarım sektöründe yol haritamız oldu" dedi.

851 YENİ BAHÇE

Lekesiz, Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı'na uyarak Hatay genelinde şu ana kadar İl Özel İdaresi desteğiyle 2 milyon lira bedelli ihracata yönelik olmak üzere 851 yeni bahçe oluşturulduğunu, 851 bahçeye 7 bin 500 dönüm büyüklüğünde alana 376 bin ihracata dayalı meyve fidanı dağıtıldığını kaydetti.

FİDAN DAĞITILDI

AK Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sadullah Ergin ise, "Birkaç yıl öncesine kadar buralarda böyle tesisler yapılacağı, bu topraklardan bu şekilde ürünlerin çıkartılacağı, dünyanın en iddialı pazarlarına mal satılacağı aklımızdan geçmezdi" dedi. İşadamı Nuri Gündoğdu ise plana uyarak üretim yapması sonucu gelirinin daha da arttığını ifade ederek, bu konuda kendisine destek olan ilgililere teşekkür etti. Çiftçilere erik ve incir olmak üzere yaklaşık 8 bin fidan dağıtıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'da ilk muz hasadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN