"İmam hatipler örnek olmalıdır"

Giriş Tarihi: 21.1.2014

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "İmam hatip okulları, eğitim kalitesi açısından kentteki diğer okullara örnek olmalı" dedi

Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği öncülüğünde hayırseverlerin de katkısıyla toplanan giysiler, öğrencilere dağıtıldı. Yüreğir İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet, Adana İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Veyis Şahin ve dernek yöneticileri ile öğrenciler katıldı.

GAYRET GÖSTERMELİYİZ

Vali Hüseyin Avni Coş, yaptığı konuşmada eğitim-öğretim, birlik ve beraberliğin önemine değindi. Sosyal dayanışmanın, inanç ve kültürün de gereği olduğunu dile getiren Vali Coş, "Adana'da eğitimin daha kaliteli olması gerekir. Özellikle imam hatip ortaokul ve liselerimizin eğitim açısından diğer okullara örnek olması hususunun takipçisi olacağız. Bu ideale ulaşmak için de el birliği ile gayret sarf etmemiz gerekir" dedi.

ÖNEMLİ BİR İŞLEV
İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nin, imam hatip neslinin gelişmesi, büyümesi, toplumda ahlak ve maneviyat değerlerinin yükselmesi konusunda gayretleri olduğunu belirten Vali Coş, mütevazı imkânlarına rağmen öğrenciler için hayırseverlerden sağlanan katkılarla önemli bir işlevi yerine getirdiğini ifade etti. Coş, daha sonra öğrencilere giysi dağıtımında bulunarak, öğrenciler ve programa katılanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İmam hatipler örnek olmalıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN