Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kürkçüoğlu: 'Şanlıurfa'nın bir resim müzesi olsun'

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Ressam Nihat Kürkçüoğlu'nun resim atölyesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 22.1.2014 16:12
Ziyarette AK Parti Haliliye İlçe Başkanı Av. İbrahim Halil Kızılelma, yönetim kurulu üyesi Av. Fulya Kürkçüoğlu da hazır bulundu.
AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa'nın tarihi yerlerinin resmedildiği tabloları inceleyerek, Kürkçüoğlu'dan tablolar hakkında bilgi aldı.

40 yılı aşkın bir süredir Şanlıurfa'nın tarihi yerlerini, sokaklarını, camilerini tablolarına aktaran Ressam Nihat Kürkçüoğlu, Güvenç'ten Şanlıurfa'ya bir resim müzesi kazandırmasını istedi. Ölmeden evvel tablolarının Şanlıurfa'da açılacak bir müzede sergilenmesini isteyen Kürkçüoğlu'na, Güvenç, 'İnşallah bu isteğinizi hayata geçiririz' dedi. İlçe Başkanı Kızılelma da Kürkçüoğlu'na, 'Allah gecinden versin Sayın Hocam. Siz hayatta iken bu müze inşallah hayata geçer' diye konuştu.

Ressam Nihat Kürkçüoğlu da, şunları söyledi: 'Sayın Başkan adayımızın atölyemi ziyaret etmesinden mutlu oldum. Sayın Güvenç sanata önem veren birisidir. Resim Müzesi teklifim inşallah dikkate alınarak biran önce hayata geçer. Şu an 100'ü aşkın Urfa tablosu atölyemde bulunuyor. Tablolarımı artık satmıyorum. Müze için biriktiriyorum.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kürkçüoğlu: 'Şanlıurfa'nın bir resim müzesi olsun'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN