Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiye personeline yangın eğitimi verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın idari personeline yangın eğitimi verildi

Giriş Tarihi: 23.1.2014
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, bünyesinde bulunan personeline "Yangın Eğitimi" verdi. İtfaiye Daire Başkanlığı'nın hedefi yangınsız ve olaysız bir yıl geçirmek. İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim ve Denetim Şube Müdürlüğü, kentte bulunan tüm okul, resmi kurum, işletmelere ve vatandaşlara yönelik düzenlediği yangın eğitimleri kapsamında, son olarak İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı ile işbirliği çerçevesinde belediye personeline 4 gün süreli yangın eğitimi verdi.

HAYATİ ÖNEME SAHİP
İtfaiye Daire Başkanlığı eğitim salonunda eğitim sunumu ve çeşitli yangın, kaza videolarının izletilmesinin ardından itfaiye eğitim sahasında tatbiki olarak LPG, doğalgaz ve akaryakıt yangınlarına karşı yangın söndürme cihazları ile müdahale uygulaması yapıldı. Eğitim ve Denetim Şube Müdürü Mustafa Koldar, "Burada alınan eğitim ile personelimiz yalnızca çalıştıkları kurumda değil hayatları boyunca karşılaşabilecekleri bu tür yangınlara karşı ilk müdahaleyi öğrenmiş oldu" dedi.

İLK DAKİKALARA DİKKAT
Şehrin gün geçtikçe büyümesiyle birlikte meydana gelen yangın sayısının da arttığına dikkat çeken Koldar, "Tabii ki bu yangınlarda bizi en çok üzen can kayıpları ve milli servetimizin heba olmasıdır. Çünkü yanan ev, bina, işyeri, fabrika ve araçlar hepimizin ortak değeridir. Bu sebepten dolayı karşılaşılabilecek bir yangın durumunda soğukkanlı ve bilinçli olmak gerekiyor. Çünkü ilk 3 dakika hayati önem taşıyor, ilgili ekipler olay mahalline ulaşana kadar mekanda bulunan kişilerin yapacakları ilk müdahale, can ve mal kayıplarının önüne geçecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiye personeline yangın eğitimi verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN